Może należę do mniejszości, ale kocham jesień. Miasto nabiera bajkowego charakteru dzięki liściom w najpiękniejszych z możliwych barw. W modzie rozpoczyna się nowy sezon pozwalając na eksperymentowanie z najnowszymi trendami. Nie bez powodu wrześniowe wydanie magazynów (popularne September Issue) jest najważniejszym wydaniem w roku – pokazuje to, co będziemy nosić jesienią i zimą.

 

Dla niektórych niższa temperatura to zmora, dla stylistów to idealna możliwość by móc wreszcie tworzyć warstwowe stylizacje. Mieszanie ze sobą różnych faktur, printów, kolorów i dobieranie do tego odpowiednich dodatków to dla mnie zawsze czysta przyjemność. I pomimo mojej wielkiej sympatii do jesieni i nowych kolekcji w sklepach, wcale nie zamierzam rezygnować ze swoich wakacyjnych ubrań. Wy też nie powinnyście! 

 

Jeśli wciąż nie możecie rozstać się z letnimi sukienkami nic straconego. Ba! Wasza kreacja w  połączeniu z kilkoma dodatkowymi warstwami tylko zyska. Ja do zwiewnej maxi sukienki dobrałam gruby kożuch i lakierowane botki na półprzezroczystym obcasie. Jakby twistu faktur było mało, zestawiłam ze sobą róż z czerwienią, których połączenie niektórym wydaje się dość kontrowersyjne. Dla mnie jest bombą energetyczną, która będzie działać cuda gdy już opadną liście i pozostanie nam tylko jesienna szaruga i deszcz. 

 

 

 

 

dress RAVN, coat & shoes Pinko bag Patrizia Pepe 

 

fot. Bastek Czernek 

tekst: Nana  Chomik

A square peg in a round hole
 
Perhaps I belong to a minority, but I must admit that I love autumn. The city assumes a fairytale character due to the profusion of leaves in the most beautiful colours possible. In fashion, a new season begins, allowing to experiment with new trends. It is not without a reason that the September issue of magazines is the most important issue of the year, showing us what we will wear throughout the fall and winter.
 
For some, lower temperatures are a nightmare, for stylists however it is an ideal opportunity to finally create some layered outfits. Mixing various textures, prints and colours, as well as choosing the right accessories is always a sheer pleasure for me. In spite of my great fondness for autumn and the new collections in stores, I am not going to give up on my summer clothes. Neither should you!
 
If you are still unable to part ways with your summer dresses, nothing is lost! Bah! Mixed with a few additional layers, your outfit will only gain from this. I wore a light airy maxi dress with a thick sheepskin coat and lacquered ankle boots with translucent heels. If the blend of textures wasn’t enough, I mixed pink with red, whose combination often seems quite controversial. For me it’s an energy bomb that works wonders when all the leaves will have fallen, and we will be left with the autumn blues and rain.

— Follow me on Instagram
— Related Posts
Posted on Październik 12 by Marta Sinilo

— Lancôme

  Lancôme Teint Idole Ultra Wear Jesień się pojawiła za oknami i to jest moment, kiedy zawsze kupuję nowy podkład. Odcień mojej skóry jest o ton cieplejszy po wakacjach. Latem nie maluję się prawie wcale ale wraz z pojawieniem się września mój kalendarz aż do grudnia zapełnia się szeregiem spotkań, na których read more

/ no comments
Posted on Październik 02 by Marta Sinilo

— Monday Morning!

Od czasu kiedy w moim życiu pojawiły się dwie małe dziewczynki, plecak nabrał dla mnie zupełnie innego znaczenia! Córki Michała spędzają z nami masę czasu, weekendy i wyjazdy na wakacje należą do nas! Poza tym oczywiście pozostaje jeszcze szkoła i wszystkie mniejsze wyjazdy weekendowe!:)  Kanken to firma szwecka z wieloletnią tradycją. Pierwszy read more

/ no comments