Czy synonim kiczu może być jednocześnie synonimem dobrego gustu?

Wiele powracających do nas trendów z przeszłości budzi kontrowersje i szokuje. Styl rodem z blokowisk lat 80. i 90., frotki do włosów, Birkenstocki, Crocksy, kolekcje Balenciagi. Wśród nich są także białe kozaki. Kiedyś w domyśle zarezerwowane tylko dla pań z mniejszych miejscowości,  noszone zazwyczaj w zestawieniu z przykrótką spódniczką i sztucznym futerkiem. Dziś noszone przez takie gwiazdy streetstyle’u jak Alexa Chung, Gigi Hadid czy Anna Dello Russo.

 

 

 

Białe buty to bardzo  silny akcent przykuwający uwagę, dlatego trzeba się z nim obchodzić ostrożnie i z rozwagą. Mimo, że na rynku można je spotkać w wielu stylowych odsłonach, wciąż warto uważać z czym je łączymy. Tu jakość naszych ubrań gra pierwsze skrzypce. Przy poliestrach lub innych materiałach słabej jakości, nasza stylizacja może niestety przekroczyć granicę dobrego smaku. Nawet but z najlepszej skóry jej nie uratuje.

 

Niemniej to właśnie biały kozak potrafi podbić stylizację do najwyższej rangi. Tak było i w przypadku tej sukienki. Intrygująca faktura w kolorze butelkowej zieleni zasługiwała na ciekawą oprawę. Nie warto było psuć jej czarnym obuwiem, lecz wręcz przeciwnie, podkreślić czymś jasnym. Sama sukienka jest niezwykle uniwersalna. Na co dzień można nosić ją właśnie z białymi kozakami,  a na wieczór przyozdobić złotą biżuterią i zebrać paskiem w talii.

 

 

 

 

 

fot. Bastek Czernek

tekst: Nana Chomik

dress H&M       shoes vintage     bracelet & earrings Apart     ring Lewanowicz

— Follow me on Instagram
— Related Posts
Posted on Październik 12 by Marta Sinilo

— Lancôme

  Lancôme Teint Idole Ultra Wear Jesień się pojawiła za oknami i to jest moment, kiedy zawsze kupuję nowy podkład. Odcień mojej skóry jest o ton cieplejszy po wakacjach. Latem nie maluję się prawie wcale ale wraz z pojawieniem się września mój kalendarz aż do grudnia zapełnia się szeregiem spotkań, na których read more

/ no comments
Posted on Październik 02 by Marta Sinilo

— Monday Morning!

Od czasu kiedy w moim życiu pojawiły się dwie małe dziewczynki, plecak nabrał dla mnie zupełnie innego znaczenia! Córki Michała spędzają z nami masę czasu, weekendy i wyjazdy na wakacje należą do nas! Poza tym oczywiście pozostaje jeszcze szkoła i wszystkie mniejsze wyjazdy weekendowe!:)  Kanken to firma szwecka z wieloletnią tradycją. Pierwszy read more

/ no comments