Czy synonim kiczu może być jednocześnie synonimem dobrego gustu?

Wiele powracających do nas trendów z przeszłości budzi kontrowersje i szokuje. Styl rodem z blokowisk lat 80. i 90., frotki do włosów, Birkenstocki, Crocksy, kolekcje Balenciagi. Wśród nich są także białe kozaki. Kiedyś w domyśle zarezerwowane tylko dla pań z mniejszych miejscowości,  noszone zazwyczaj w zestawieniu z przykrótką spódniczką i sztucznym futerkiem. Dziś noszone przez takie gwiazdy streetstyle’u jak Alexa Chung, Gigi Hadid czy Anna Dello Russo.

 

 

 

Białe buty to bardzo  silny akcent przykuwający uwagę, dlatego trzeba się z nim obchodzić ostrożnie i z rozwagą. Mimo, że na rynku można je spotkać w wielu stylowych odsłonach, wciąż warto uważać z czym je łączymy. Tu jakość naszych ubrań gra pierwsze skrzypce. Przy poliestrach lub innych materiałach słabej jakości, nasza stylizacja może niestety przekroczyć granicę dobrego smaku. Nawet but z najlepszej skóry jej nie uratuje.

 

Niemniej to właśnie biały kozak potrafi podbić stylizację do najwyższej rangi. Tak było i w przypadku tej sukienki. Intrygująca faktura w kolorze butelkowej zieleni zasługiwała na ciekawą oprawę. Nie warto było psuć jej czarnym obuwiem, lecz wręcz przeciwnie, podkreślić czymś jasnym. Sama sukienka jest niezwykle uniwersalna. Na co dzień można nosić ją właśnie z białymi kozakami,  a na wieczór przyozdobić złotą biżuterią i zebrać paskiem w talii.

 

 

 

 

 

fot. Bastek Czernek

tekst: Nana Chomik

dress H&M       shoes vintage     bracelet & earrings Apart     ring Lewanowicz

— Follow me on Instagram

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

— Related Posts
Posted on Listopad 23 by Marta Sinilo

— W krainie Newbie lovers!

  Ok. Na samym początku mojej przygody z ciuszkami dziecięcymi popełniałam masę błędów. Moje przyzwyczajenia z pracy okazały się tutaj mało pomocne, a nawet tragiczne w skutkach. Wielokrotnie stylizowałam sesje zdjęciowe reklamowe i kampanie z dziećmi. Kierowaliśmy się wówczas względami estetycznymi, czyli przede wszystkim, żeby wyglądało ładnie i fajnie! Powinnam się wtedy read more

/ no comments
Posted on Listopad 13 by Marta Sinilo

— Zabezpieczony: DIOR

Brak zajawki, ponieważ wpis jest zabezpieczony hasłem.

/ no comments