Czy synonim kiczu może być jednocześnie synonimem dobrego gustu?

Wiele powracających do nas trendów z przeszłości budzi kontrowersje i szokuje. Styl rodem z blokowisk lat 80. i 90., frotki do włosów, Birkenstocki, Crocksy, kolekcje Balenciagi. Wśród nich są także białe kozaki. Kiedyś w domyśle zarezerwowane tylko dla pań z mniejszych miejscowości,  noszone zazwyczaj w zestawieniu z przykrótką spódniczką i sztucznym futerkiem. Dziś noszone przez takie gwiazdy streetstyle’u jak Alexa Chung, Gigi Hadid czy Anna Dello Russo.

 

 

 

Białe buty to bardzo  silny akcent przykuwający uwagę, dlatego trzeba się z nim obchodzić ostrożnie i z rozwagą. Mimo, że na rynku można je spotkać w wielu stylowych odsłonach, wciąż warto uważać z czym je łączymy. Tu jakość naszych ubrań gra pierwsze skrzypce. Przy poliestrach lub innych materiałach słabej jakości, nasza stylizacja może niestety przekroczyć granicę dobrego smaku. Nawet but z najlepszej skóry jej nie uratuje.

 

Niemniej to właśnie biały kozak potrafi podbić stylizację do najwyższej rangi. Tak było i w przypadku tej sukienki. Intrygująca faktura w kolorze butelkowej zieleni zasługiwała na ciekawą oprawę. Nie warto było psuć jej czarnym obuwiem, lecz wręcz przeciwnie, podkreślić czymś jasnym. Sama sukienka jest niezwykle uniwersalna. Na co dzień można nosić ją właśnie z białymi kozakami,  a na wieczór przyozdobić złotą biżuterią i zebrać paskiem w talii.

 

 

 

 

 

fot. Bastek Czernek

dress H&M       shoes vintage     bracelet & earrings Apart     ring Lewanowicz

— Follow me on Instagram
— Related Posts
Posted on Luty 12 by Marta Sinilo

— Bootiful (?)

  Czy synonim kiczu może być jednocześnie synonimem dobrego gustu? Wiele powracających do nas trendów z przeszłości budzi kontrowersje i szokuje. Styl rodem z blokowisk lat 80. i 90., frotki do włosów, Birkenstocki, Crocksy, kolekcje Balenciagi. Wśród nich są także białe kozaki. Kiedyś w domyśle zarezerwowane tylko dla pań z mniejszych miejscowości,  read more

/ no comments
Posted on Styczeń 24 by Marta Sinilo

— Walk on red

  Nigdy wcześniej kobiety nie mówiły tak mocnym głosem, jak teraz. Feminizm był motywem przewodnim kolekcji Chanel, najgorętszym t-shirtem był ten od Diora z napisem „We should all be feminists”, a głównym trendem tego sezonu był power suit. Jesteśmy matkami, osiągamy sukcesy w pracy, potrafimy zrobić 10 rzeczy w ciągu jednej minuty read more

/ no comments