Młodość rządzi się swoimi prawami. Więcej jej wolno i więcej jej się wybacza. To samo tyczy się młodych projektantantów. Studia i początki kariery to idealny czas na poszukiwanie swojej estetyki i odważne eksperymenty. Sprzedażowe podejście to jedno, ale to  pierwsze kolekcje pozwalają zaistnieć w środowisku i mediach, dlatego im bardziej spektakularnie, tym lepiej dla młodego projektanta. 

 

Kilka tygodni temu odbył się konkurs Łódź Young Fashion, gdzie można było podziwiać kolekcje młodych i zdolnych z całego świata. W Łodzi niestety nie byłam (i bardzo żałuję), ale dzięki licznym instagramowym relacjom nawet na odległość zauroczyła mnie zwycięska kolekcja 27-letniej chińskiej projektantki Chen Zhi. Niesamowite kompozycje i eksplozje kolorostyczne od razu zwróciły moją uwagę. Przy takim natężeniu geometrycznych form i intensywnych kolorów potrzeba dużych umiejętności i dojrzałości by projekt nie nie stał się zbyt szkolny,  przerysowany i groteskowy. 

 

 

 

 

Na żywo kolekcja prezentowała się równie dobrze jak na zdjęciach. Mięsiste, ręcznie wykonane dzianiny nie były lekkie, ale dawały gwarancję długiej żywotności. Podobne projekty na pewno moglibyście znaleźć w kolekcjach Marni, Prady czy Miu Miu. Cała kolekcja jest jak zabawa w Tetrisa. Możecie łączyć ze sobą każdy element z kolekcji – sukienki ze spodniami, bluzki ze spódnicami i płaszczami. Z tą przewagą, że w tej grze nie macie szans na przegraną. Wszystko do siebie pasuje, a dodatkowo za taki wybór już na samym starcie otrzymujecie tysiąc punktów!

 

 

 

 

First & second outfit: Chen Zhi 
fot. Zosia Promińska 
Text: Nana Chomik

The architecture of colour
 
Youth is ruled by its own laws. It can do more, and more is forgiven of it. The same applies to young designers. Studying and starting a career is an ideal moment to seek your personal aesthetic and make courageous experiments. A commercial sales approach is surely important, but it is the first collections that allow a young designer to emerge in the fashion system and the media, hence the more spectacular a collection the better for a young designer. 
 
A couple of weeks ago the Łódz Young Fashion competition took place, where you could admire the collections of young and talented designers from all over the world. Unfortunately I didn’t make it to Łódz (which I greatly regret), but thanks to numerous Instagram reports, even at a distance I was able to become mesmerised with the winning collection of 27 year old Chinese designer Chen Zhi. The incredible compositions and colour combinations immediately attracted my attention. Such an intensity of geometric forms and intense colours requires great skills and maturity to avoid creating an exaggerated and grotesque school-like project.
 
The collection looked as good in person as it did on pictures. The robust, hand-made knitwear was not light, but it gave a guarantee of long life. You could easily find similar outfits in the collections of Marni, Prada and Miu Miu. The entire collection of Chen Zhi was like a game of Tetris. You can mix and match every garment in the collection — dresses with trousers, blouses with skirts and coats. The main advantage being that you have no chance of losing at this game. Everything suits you, and already at the start you get a thousand points merely for making this bold choice!

— Follow me on Instagram
— Related Posts
Posted on Październik 12 by Marta Sinilo

— Lancôme

  Lancôme Teint Idole Ultra Wear Jesień się pojawiła za oknami i to jest moment, kiedy zawsze kupuję nowy podkład. Odcień mojej skóry jest o ton cieplejszy po wakacjach. Latem nie maluję się prawie wcale ale wraz z pojawieniem się września mój kalendarz aż do grudnia zapełnia się szeregiem spotkań, na których read more

/ no comments
Posted on Październik 02 by Marta Sinilo

— Monday Morning!

Od czasu kiedy w moim życiu pojawiły się dwie małe dziewczynki, plecak nabrał dla mnie zupełnie innego znaczenia! Córki Michała spędzają z nami masę czasu, weekendy i wyjazdy na wakacje należą do nas! Poza tym oczywiście pozostaje jeszcze szkoła i wszystkie mniejsze wyjazdy weekendowe!:)  Kanken to firma szwecka z wieloletnią tradycją. Pierwszy read more

/ no comments