unnamed-2-copy

 

W tym sezonie przekrój przez trendy był naprawdę szeroki. Każda z nas mogła znaleźć coś dla siebie.  Z jednej strony powrót lat 80′, szerokich ramion i oversizowych bluz, czyli fasonów totalnie niesprzyjających kobiecej sylwetce. Natomiast z drugiej zatrzęsienie przepięknych, uroczych i dziewczęcych sukienek, które charakteryzowały dwie rzeczy: falbany i odkryte ramiona.

Trend ten totalnie opanował rynek odzieżowy. Kojarzycie scenę z „Diabeł ubiera się u Prady”, kiedy Miranda Priestley tłumaczy niedoświadczonej Andrei jak to błękitne, lazurowe i modre paski i sukienki najpierw pojawiają się na wybiegach najlepszych projektantach, później w redakcjach, sieciówkach by na końcu dogorywać na wyprzedażach w dyskontach? Mniej więcej tak właśnie wygląda cykl trendów w rzeczywistym świecie. Z odkrytymi ramionami było jednak zupełnie inaczej.

Wariacje na temat bluzek i sukienek z odkrytymi ramionami przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Były dosłownie wszędzie!

Sieciówki nie czekały do następnego sezonu, od razu przystąpiły do ataku. Dziewczyny je pokochały, a na ich temat rozpisywał się nawet Washington Post. Ja zdecydowałam się na sukienkę Roberto Cavalli. Jednak róż, falbany i odkryte ramiona to dla mnie za dużo słodkości, więc żeby nie skończyć jak ptyś i przełamać tą stylizację postawiłam na wysokie, czarne kozaki za kolano. Jeszcze tylko małe puzderko w rękę i oczywiście spóźniona pędzę na randkę z chłopakiem.

 

okladka-copy

 

This season the span of trends was really wide. Each one of us could find something right for herself. On one side of the range we had the return of the 80s, with broad shoulders and oversize blouses, also known as a style that is totally unfavorable to female shapes. While on the opposite side of the spectrum we saw beautiful, charming girlish dresses, characterized by two features: ruffles and off shoulders.

This trend completely took over the fashion industry.Do you remember that scene from ‘The Devil Wears Prada’ when Miranda Priestley explains to an inexperienced Andrea how, blue, azure and cerulean belts and dresses first appear on the catwalk of top designers, only to then trickle down into editorial offices, finally landing within clothes chain stores as sale items. In fact, this trend cycle looks more or less the same in the real world. With bare shoulders, however, it was quite a different story.

Variations on blouses and dresses, all with bare shoulders surpassed my wildest expectations. They were everywhere!

And chain stores did not wait until next season, they immediately followed suit and joined the attack. Girls fell in love with them, and this trend was even picked up by the Washington Post. I decided on a dress by Roberto Cavalli. Though the pink, the ruffles and the bare shoulders together is all too sweet for me; so to avoid ending up looking like a cream puff, and to ‘break up’ the outfit, I paired the dress with a pair of black thigh high boots. A small clutch as a final touch, and off I go, rushing late, to a date with my boyfriend.

 

unnamed-1-copy

 

fot. Mateusz Tyszkiewicz

— Follow me on Instagram
— Related Posts
Posted on Październik 12 by Marta Sinilo

— Lancôme

  Lancôme Teint Idole Ultra Wear Jesień się pojawiła za oknami i to jest moment, kiedy zawsze kupuję nowy podkład. Odcień mojej skóry jest o ton cieplejszy po wakacjach. Latem nie maluję się prawie wcale ale wraz z pojawieniem się września mój kalendarz aż do grudnia zapełnia się szeregiem spotkań, na których read more

/ no comments
Posted on Październik 02 by Marta Sinilo

— Monday Morning!

Od czasu kiedy w moim życiu pojawiły się dwie małe dziewczynki, plecak nabrał dla mnie zupełnie innego znaczenia! Córki Michała spędzają z nami masę czasu, weekendy i wyjazdy na wakacje należą do nas! Poza tym oczywiście pozostaje jeszcze szkoła i wszystkie mniejsze wyjazdy weekendowe!:)  Kanken to firma szwecka z wieloletnią tradycją. Pierwszy read more

/ no comments