Są takie fasony i wzory, które nigdy nie wychodzą z mody, ale w pewnym momencie uderzają ze zdwojoną siłą robiąc mnóstwo zamieszania. Było tak z garniturami, kratą, cętkami. Dokładnie tak samo jest i z pepitką.

Za głównego promotora „psiego zębu” uznaje się Christiana Diora, który w 1947 roku ubrał swoje pierwsze perfumy Miss Dior właśnie w pepitę. Największą fanką tego wzoru jest rosyjska ikona stylu – Mira Duma. Pepitę potrafi ograć klasycznie i elegancko, ale także w luźniejszej, casualowej stylizacji. Niestraszne jej łączenie ze sobą pepity w różnych rozmiarach czy mieszanie np. z panterą. 

Moim nowym, i jak widzicie, sprawdzonym sposobem na efekt stylizacji za milion dolarów jest łączenie pepity (lub jakiegokolwiek innego wzoru) na conajmniej dwóch elementach stylizacji. W moim przypadku jest to płaszcz i kaszkiet, ale może to być np. sukienka plus torebka albo długa marynarka i buty. Podwojony print  od razu przykuwa uwagę i nie pozwoli wam przejść przez ulicę niezauważonym. W poszukiwaniu pepity w nieszablonowym wydaniu udałam się do mojej sąsiadki – Pauliny Pyszkiewicz i jej butiku Le Brand. W projektowaniu klasycznych i minimalistycznych ubrań świetnej jakości Paulina nie ma sobie równych. Gdy zobaczyłam długi oversize’owy płaszcz od razu się zakochałam. Ale gdy zobaczyłam do niego kaszkiet w zestawie, omal z tej miłości nie umarłam. Znalazłam swój perfekcyjny jesienny outfit. I nawet jeśli pod spodem będę miała piżamę lub dres to wciąż mój zestaw płaszcz- kaszkiet wybroni wszystko!

 

Coat & hat & earring  – Le Brand

fot. Zosia Promińska
tekst: Nana

                           Le Chic, Le Brand!

 
There are styles and patterns that never go out of fashion, but at some point they strike with redoubled force, thus causing a lot of confusion. This happened with suits, plaids and sequins. Now exactly the same is happening with houndstooth.
Christian Dior is regarded as the main advocate of the ‘dog-tooth’ pattern, for in 1947 he dressed his first perfume, Miss Dior, precisely in houndstooth. Mira Duma, the Russian style icon, is a huge fan of this design. Houndstooth can triumph both in its classic and elegant form, but also in easier, more casual outfits. It does not fear being mixed with houndstooth patterns of varying sizes, nor combined with panther prints.
 
As you can see, my recent trick of mixing houndstooth (or any other pattern) in at least two elements of my outfit, is a tested way of getting a million dollar looking outfit. In this case I wore a coat and a cap, but you also could wear a ‚dress with bag’ or ‚long jacket with shoes’ combination. Duplicate prints immediately catch attention, preventing you from crossing the street unnoticed. In the pursuit of unconventional houndstooth designs I went to my neighbour, Paulina Pyszkiewicz and her boutique — Le Brand. Paulina has no equals when it comes to designing classic and minimalist clothes with excellent quality. When I saw the long oversize coat I immediately fell in love. But when I saw the matching cap that went with it, I almost died of all this love. I had found my perfect autumn outfit. Even if I’ll have a pyjama or a tracksuit underneath, my winning coat-cap combination will defy everything!
— Follow me on Instagram
— Related Posts
Posted on Październik 12 by Marta Sinilo

— Lancôme

  Lancôme Teint Idole Ultra Wear Jesień się pojawiła za oknami i to jest moment, kiedy zawsze kupuję nowy podkład. Odcień mojej skóry jest o ton cieplejszy po wakacjach. Latem nie maluję się prawie wcale ale wraz z pojawieniem się września mój kalendarz aż do grudnia zapełnia się szeregiem spotkań, na których read more

/ no comments
Posted on Październik 02 by Marta Sinilo

— Monday Morning!

Od czasu kiedy w moim życiu pojawiły się dwie małe dziewczynki, plecak nabrał dla mnie zupełnie innego znaczenia! Córki Michała spędzają z nami masę czasu, weekendy i wyjazdy na wakacje należą do nas! Poza tym oczywiście pozostaje jeszcze szkoła i wszystkie mniejsze wyjazdy weekendowe!:)  Kanken to firma szwecka z wieloletnią tradycją. Pierwszy read more

/ no comments