Jak już wam kiedyś wspominałam mam dosyć suchą skórę. Nie pomaga to przy eksperymentowaniu z kosmetykami. Poza tym jestem już po trzydziestce i muszę szczególnie uważać na wszystkie podkłady i pudry. Wiadomo, że ważny jest nie tylko odcień, ale też i konsystencja. Nie chcę wyglądać na mocno umalowaną, lub na taką,  która w tym wieku nie potrafi poprawnie nałożyć podkładu. 

Wysłuchałam ostatnio porad pewnej makijażystki, z którą mam przyjemność często pracować na planie zdjęciowym. 

 

Po pierwsze, Marta, musisz rano, zaraz po oczyszczeniu twarzy nałożyć krem albo bazę! Bez tego ani rusz!

 

 

Nigdy w to szczerze powiedziawszy nie wierzyłam. Często w prawie ciemnej łazience i po omacku nakładałam odrobinę podkładu rozcierając go w biegu. Dopiero w windzie przed spotkaniem z klientem zauważałam nierówności makijażu.

Postanowiłam jednak odrobinę więcej czasu poświęcić na makijaż i skupić się na tym, jakich kosmetyków używam. Postawiłam na 4 podstawowe: kremy BB, korektor pod oczy oraz róż i bronzer w kamieniu marki Guerlain. Kremy BB wybrałam dwa. Jeden bardziej kryjący i drugi lżejszy, w sam raz na lato.

 

Jedno bez czego nie mogę się obejść to korektor pod oczy. Często zakrywam nim również inne niedoskonałości – zaczerwienione naczynka w skrzydełkach nosowych i małe wypryski. Użycie tego jednego małego kosmetyku sprawia, że od razu wyglądam lepiej! 

 

Okazało się, że ograniczenie się do zaledwie kilku produktów aż tak bardzo mi nie zaszkodziło. Myślę, że media, prasa i tutoriale makijażowe na youtubie niepotrzebnie przekonują nas, że potrzebujemy miliona specyfików. No chyba, że chcemy bawić się w look a’la Kim Kardashian. Wtedy to już zupełnie inna bajka.

 

Ja na szczęście mam swoją podstawową czwórkę, która mieści mi się do torebki i dzięki której wiem, że będę gotowa w krótkim czasie na każdą okoliczność!

 

— Follow me on Instagram

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

— Related Posts
Posted on Listopad 23 by Marta Sinilo

— W krainie Newbie lovers!

  Ok. Na samym początku mojej przygody z ciuszkami dziecięcymi popełniałam masę błędów. Moje przyzwyczajenia z pracy okazały się tutaj mało pomocne, a nawet tragiczne w skutkach. Wielokrotnie stylizowałam sesje zdjęciowe reklamowe i kampanie z dziećmi. Kierowaliśmy się wówczas względami estetycznymi, czyli przede wszystkim, żeby wyglądało ładnie i fajnie! Powinnam się wtedy read more

/ no comments
Posted on Listopad 13 by Marta Sinilo

— Zabezpieczony: DIOR

Brak zajawki, ponieważ wpis jest zabezpieczony hasłem.

/ no comments