Jak już wam kiedyś wspominałam mam dosyć suchą skórę. Nie pomaga to przy eksperymentowaniu z kosmetykami. Poza tym jestem już po trzydziestce i muszę szczególnie uważać na wszystkie podkłady i pudry. Wiadomo, że ważny jest nie tylko odcień, ale też i konsystencja. Nie chcę wyglądać na mocno umalowaną, lub na taką,  która w tym wieku nie potrafi poprawnie nałożyć podkładu. 

Wysłuchałam ostatnio porad pewnej makijażystki, z którą mam przyjemność często pracować na planie zdjęciowym. 

 

Po pierwsze, Marta, musisz rano, zaraz po oczyszczeniu twarzy nałożyć krem albo bazę! Bez tego ani rusz!

 

 

Nigdy w to szczerze powiedziawszy nie wierzyłam. Często w prawie ciemnej łazience i po omacku nakładałam odrobinę podkładu rozcierając go w biegu. Dopiero w windzie przed spotkaniem z klientem zauważałam nierówności makijażu.

Postanowiłam jednak odrobinę więcej czasu poświęcić na makijaż i skupić się na tym, jakich kosmetyków używam. Postawiłam na 4 podstawowe: kremy BB, korektor pod oczy oraz róż i bronzer w kamieniu marki Guerlain. Kremy BB wybrałam dwa. Jeden bardziej kryjący i drugi lżejszy, w sam raz na lato.

 

Jedno bez czego nie mogę się obejść to korektor pod oczy. Często zakrywam nim również inne niedoskonałości – zaczerwienione naczynka w skrzydełkach nosowych i małe wypryski. Użycie tego jednego małego kosmetyku sprawia, że od razu wyglądam lepiej! 

 

Okazało się, że ograniczenie się do zaledwie kilku produktów aż tak bardzo mi nie zaszkodziło. Myślę, że media, prasa i tutoriale makijażowe na youtubie niepotrzebnie przekonują nas, że potrzebujemy miliona specyfików. No chyba, że chcemy bawić się w look a’la Kim Kardashian. Wtedy to już zupełnie inna bajka.

 

Ja na szczęście mam swoją podstawową czwórkę, która mieści mi się do torebki i dzięki której wiem, że będę gotowa w krótkim czasie na każdą okoliczność!

 

— Follow me on Instagram
— Related Posts
Posted on Październik 12 by Marta Sinilo

— Lancôme

  Lancôme Teint Idole Ultra Wear Jesień się pojawiła za oknami i to jest moment, kiedy zawsze kupuję nowy podkład. Odcień mojej skóry jest o ton cieplejszy po wakacjach. Latem nie maluję się prawie wcale ale wraz z pojawieniem się września mój kalendarz aż do grudnia zapełnia się szeregiem spotkań, na których read more

/ no comments
Posted on Październik 02 by Marta Sinilo

— Monday Morning!

Od czasu kiedy w moim życiu pojawiły się dwie małe dziewczynki, plecak nabrał dla mnie zupełnie innego znaczenia! Córki Michała spędzają z nami masę czasu, weekendy i wyjazdy na wakacje należą do nas! Poza tym oczywiście pozostaje jeszcze szkoła i wszystkie mniejsze wyjazdy weekendowe!:)  Kanken to firma szwecka z wieloletnią tradycją. Pierwszy read more

/ no comments