Mamy połowę kwietnia, ale pogoda niestety nas nie rozpieszcza. Chciałybyśmy chodzić już w wakacyjnych sukienkach, ale jedyne co nam pozostaje to wełniane swetry. Na szczęście polskie dziewiarstwo bardzo lubi się z dobrym wzornictwem i noszenie swetrów z metką „made in Poland” bez względu na porę roku jest czystą przyjemnością.

Dziś mam dla Was kilka propozycji swetrów, które są bardzo efektowne i świetnie sprawdzą się podczas majowych, chłodnych wieczorów spędzonych wspólnie ze znajomymi.

 

 

THE ODDER SIDE

 

Wyróżnikiem dziewczyn na rynku są bluzy, T-shirty, a teraz i swetry z gołymi plecami. Możecie pomyśleć, że taki sweter to czyste i na pewno niepraktyczne szaleństwo, ale uwierzcie mi, odkąd dorwałam go w grudniu na warszawskim HUSH-u ,tak od tamtego momentu praktycznie go z siebie nie ściągam. Traktuję go jako dres do biegania po domu, ale wybieram też na różnego rodzaju spotkania, gdzie mogę pozwolić sobie na odrobinę luzu i nie muszę być w białej koszuli. Na wieczorne wyjście zestawiam go z szerokimi spodniami i kilkoma cienkimi naszyjnikami, które lekko spływają po plecach. Mimo, że to gruby szary sweter czuję się w nim szalenie kobieco.

 

 

ROBOTY RĘCZNE

Muszę przyznać, że gdy przyszłam do ich butiku na Mysiej 3 nie mogłam się zdecydować, który sweter wybrać. W swojej karierze widziałam już masę pięknych swetrów, które niestety rozczarowywały w kwestii doboru surowca. Roboty Ręczne zdecydowanie nie są tym przypadkiem.  Od razu czuć świetnej jakości przędze – alpaki, merynosy, wełny wielbłądzie, kaszmir. Znajdziecie u nich klasyczne fasony, ale też swetry z ciekawymi, nietypowymi ściegami.  Ja zdecydowałam się na coś, co spotyka się naprawdę rzadko – sweter z zamkiem. To moja cieplejsza alternatywa dla wszechobecnych bomberów.

 

 

ANNA DUDZIŃSKA

 

To było moje pierwsze skojarzenie jeśli chodzi o polskie dziewiarstwo. Anna Dudzińska to prawdziwa specjalistka jeśli chodzi o swetry z fantazją. W jej projektach wszystkie chwyty są dozwolone – różnorodne połączenia kolorów, włóczek, splotów i form. Swoje projekty nazywa użytkową awangardą i ja się z tym określeniem w stu procentach zgadzam. Dudzińska umiejętnie bawi się splotami tworząc trójwymiarowe formy. Jeśli więc szukacie swetrów z charakterem i pazurem znacie kierunek.

 

 

 

LA WOOL

W tych swetrach po prostu chce się chodzić. Z pozoru proste formy skrywają w sobie oryginalne detale, jak na przykład w tym swetrze: prosty przód przełamują drobne rozcięcia na plecach i rękawach ozdobione grubym warkoczem. Dorota Jagielska – właścicielka i projektantka, każdy sweter wykonuje ręcznie na zamówienie pod wasz unikalny wymiar, więc jeśli tylko macie jakieś specjalne życzenia, zostaną one uwzględnione. Ja do mojego swetra dorzucam tylko trochę biżuterii, biorę torebkę w rękę i ruszam w miasto. Wybór codziennej stylizacji nie mógł być prostszy.

 

 

biżuteria Wishbone 

fot. Sonia Janów

 

100% Knits

We are in mid-April yet unfortunately the weather isn’t really spoiling us. We would already like to walk in light holiday dresses, yet the only thing that we are left with is woollen sweaters. Fortunately Polish knitting is fond of good design and patterns which makes wearing sweaters with the tag ‘made in Poland’ a pure pleasure, regardless of the season.
Today I have some jumper suggestions for you, which are very eye-catching and will be perfect during chilly evenings with friends in May.

THE ODDER SIDE

The girls at ‘The Odder Side’ distinguish themselves with sweatshirts, t-shirts, and now sweaters with bare backs. You may think that a sweater with a bare back is an absolute – and surely impractical – madness, but trust me, ever since I got my hands on it in December at the Warsaw HUSH, I virtually do not take it off. I treat it as a tracksuit at home, but also choose it for a variety of meetings where I can afford a slightly laid back attitude and do not have to be in a white shirt. For evening outings I pair it with wide trousers and a few thin necklaces, which delicately come down the back. Although it is a thick grey sweater, I feel madly feminine in it.

ROBOTY RĘCZNE

I have to admit that when I went to their boutique in Mysia 3 I couldn’t decide which sweater to choose. In my career I have seen heaps of beautiful sweaters, which unfortunately disappointed me with regards to the quality of the selected raw materials. Roboty Ręczne (‘Manual Works’) is definitely not the case. You immediately feel the quality of the yarns — alpaca, merino, camel wool and cashmere. You will find sweaters with classic cuts, but also with interesting, unusual stitching. I opted for something that you find really rarely — a sweater with a zipper. It’s my warmer alternative to the ubiquitous bomber jackets.

ANNA DUDZIŃSKA

When thinking about Polish knits, this brand is the first one that came to my mind. Anna Dudzińska is a real specialist when it comes to creative sweaters. Her designs have no limits — varied combinations of colour, yarns, weaves and forms. She calls her designs, utilitarian avant-garde, and I fully agree with this definition. Dudzińska skilfully plays with weaving techniques forming three-dimensional forms. Thus, if you are looking for sweaters with character and an edge, you know where to go.

LA WOOL

These are sweaters which you just want to wear. Their seemingly simple forms hide creative details, such as in this sweater: the plain front is complemented by little slits on the back and decorative thick plaits on the sleeves. Dorota Jagielska, the owner and designer, custom-makes every sweater to your unique form, so if you have any special wishes, then they will be taken into consideration. I add to my sweater just some jewellery, take my purse in hand and go to town. The choice of a daily outfit couldn’t be simpler.

 

 

— Follow me on Instagram

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

— Related Posts
Posted on Listopad 23 by Marta Sinilo

— W krainie Newbie lovers!

  Ok. Na samym początku mojej przygody z ciuszkami dziecięcymi popełniałam masę błędów. Moje przyzwyczajenia z pracy okazały się tutaj mało pomocne, a nawet tragiczne w skutkach. Wielokrotnie stylizowałam sesje zdjęciowe reklamowe i kampanie z dziećmi. Kierowaliśmy się wówczas względami estetycznymi, czyli przede wszystkim, żeby wyglądało ładnie i fajnie! Powinnam się wtedy read more

/ no comments
Posted on Listopad 13 by Marta Sinilo

— Zabezpieczony: DIOR

Brak zajawki, ponieważ wpis jest zabezpieczony hasłem.

/ no comments