Przed moim wyjazdem na urlop miałam masę obowiązków. Sesje praktycznie dzień po dniu i masa spraw do załatwienia przed wyjazdem sprawiły, że wyglądałam jak Zombie.  Terminy u mojej ukochanej manikurzystki napchane po brzegi. Pomyślałam – o, może to czas na zmiany!

Podejrzewam, że ty też chodzisz do tego samego salonu od pięciu lat. A może warto wyjść ze swojej strefy komfortu i spróbować czegoś nowego? 

Postanowiłam to sprawdzić. Wybrałam się do salonu The La Paz, który jakiś czas temu poleciła mi koleżanka. Wykorzystałam tą sytuację i przy okazji przepytałam Olgę Urbowicz  (The La Paz, Nailed It, ManiTruck i NailCharms) jak to właściwie jest z tymi paznokciami. 

 

mani by: Kasia Kujko

 

Czy długie paznokcie są jeszcze w modzie? Jak długi powinien być paznokieć, żeby wyglądał elegancko i z klasą?

Każdy paznokieć się obroni jeśli będzie ładnie wykonany. Estetycznie, a przede wszystkim dokładnie.
Przy dłuższych paznokciach ważne, żeby powstrzymać się od dodatkowych szaleństw, utrzymać ja bardziej w wersji klasycznej. Zaszaleć można przy tych krótszych.

Jaki kształt jest teraz na topie?

Bardzo modne są kwadraty, migdałki aktualnie odeszły już trochę do lamusa. Ale cieszy mnie, że dziewczyny coraz bardziej dopasowują kształt paznokcia do swojej dłoni, palców, a nie do trendów.

Czy i na jaką okazję poleca się wzorki na paznokciach?

 W zasadzie na każdą, są dziewczyny, które je bardzo lubią, a są takie, które wcale ich nie potrzebują. To mogą być bardzo subtelne wzory, coś delikatnego. To nie muszą być chmurki i muchomorki. To może być coś eleganckiego.

 

 

Jakie są nowe technologie?

W zasadzie nowe technologie wiążą się teraz z tym, żeby paznokieć wyglądał jak najbardziej naturalnie, był zadbany i zdrowy. Odchodzi się od żeli i akrylu, raczej robi się wszystko, żeby wzmocnić naturalną płytkę paznokciową.

A jakie będą wakacyjne trendy?

Brokat, połysk, różnego rodzaju drobinki zatopione w paznokieć.  Wypukłości np zdobienia z drucika (zloty, srebrny), biżuteria do paznokci.

A kolory na wakacje? 

Na pewno pastele. Chociaż idealnym wakacyjnym kolorem może okazać się czarny. Myślę, że w tym sezonie będzie to lekko transparentny paznokieć z jakimiś subtelnymi wzorkami na powierzchni.

Czy kolor lakieru na stopach powinien pasować do tego na dłoni?

Zdecydowanie nie musi. 

 

Right before going away on holiday I had plenty of commitments and work to do. Photoshoots virtually everyday alongside heaps of errands right before my departure made me to end up looking like a zombie. Meanwhile my manicurist was completely filled up with no free appointments, so I thought — maybe it’s time for a change!

I suspect that all you readers also have been going to the same nail salon for the last five years. So, why not get out of your comfort zone and try something new? I decided to check it out. I went to The La Paz – nail salon, which a friend of mine recommended a while ago, and took advantage of the situation and meticulously questioned the girls working there!

Are long nails still in fashion? How long should a nail be to look elegant and classy?

Every nail [length] will ‘defend’ itself and look good if done nicely, tastefully and especially precisely! With longer nails it’s important to refrain from adding further follies, keeping them more classic. Shorter ones though, allow you to go completely crazy!

What shape is now on top?

Squares are very fashionable as almond shapes have become a little out of date. Though I am happy that more and more girls match the shape of their nail to their hands and fingers, and not to trends.

Do you recommend nail design for any occasions, and, if so, for which ones?

In fact nail design can go with every occasion, there are girls who are very fond of them, and there are those that don’t need them at all. Design-wise the pattern can be subtle and delicate. It doesn’t necessarily have to be clouds and toadstool mushrooms! It can be something elegant.

 

 

What new technologies are there?

On the whole new technologies now aim at making the nail look as natural as possible, well kept and healthy. We are moving away from gel or acrylic nails, instead, everything is done to strengthen the natural nail plate.

What will be the holiday trends in nails?

Glitter, gloss, and various types of particles embedded in the nail. Protruding decorations, such as wire ornaments (in gold or silver), nail jewellery.

And the holiday colours?

Certainly pastels. Although the ideal holiday colour can turn out to be black. I think this season nail varnishes will be slightly transparent with some subtle patterns on the surface.

Should the nail varnish on your feet match your that on your hands?

It definitely does not have to!

 

— Follow me on Instagram
— Related Posts
Posted on Październik 12 by Marta Sinilo

— Lancôme

  Lancôme Teint Idole Ultra Wear Jesień się pojawiła za oknami i to jest moment, kiedy zawsze kupuję nowy podkład. Odcień mojej skóry jest o ton cieplejszy po wakacjach. Latem nie maluję się prawie wcale ale wraz z pojawieniem się września mój kalendarz aż do grudnia zapełnia się szeregiem spotkań, na których read more

/ no comments
Posted on Październik 02 by Marta Sinilo

— Monday Morning!

Od czasu kiedy w moim życiu pojawiły się dwie małe dziewczynki, plecak nabrał dla mnie zupełnie innego znaczenia! Córki Michała spędzają z nami masę czasu, weekendy i wyjazdy na wakacje należą do nas! Poza tym oczywiście pozostaje jeszcze szkoła i wszystkie mniejsze wyjazdy weekendowe!:)  Kanken to firma szwecka z wieloletnią tradycją. Pierwszy read more

/ no comments