10 zasad dress code’u, które obowiązują na dworze królewskim. Niektóre z nich mogą Cię zaskoczyć!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedyś były bardziej restrykcyjne, teraz do niektórych podchodzi się z większym dystansem. Brytyjską rodzinę królewską obowiązuje wiele zasad, w tym te dotyczące mody i ubioru. Wybraliśmy najciekawsze, oto one!

Kolorowe outfity

Ile razy byśmy nie widzieli królowej Elżbiety, zawsze jej stylizacja jest niezwykle kolorowa – zielona, czerwona, niebieska, pomarańczowa, żółta. Dzięki temu każdy bez problemu ją dostrzeże nawet w tłumie, mimo że mierzy lekko ponad 160 cm wzrostu. Ta zasada tyczy się całej rodziny, chociaż Kate Middleton podchodzi do niej ostrożnie i częściej wybiera bardziej stonowane barwy.

Nakrycie głowy? Obowiązkowo!

Oficjalne uroczystości rządzą się swoimi prawami, a na królewskim dworze obowiązuje dodatkowo zasada, że kobiety muszą nosić kapelusze lub podobne nakrycia głowy, jak fascynator czy toczek (im bardziej wymyślne, tym lepiej), jednak tylko do godziny osiemnastej. Później wymagane są tiary, diademy, przy czym dotyczy to mężatek.

Spodnie tak, ale…

Kobiety należące do rodziny królewskiej mogą występować publicznie w spodniach, ale pod jednym warunkiem. Muszą wówczas zestawić je z koszulą bądź żakietem.

Rajstopy nawet w upały

Królowa Elżbieta ściśle trzyma się zasady mówiącej o noszeniu cielistych rajstop – zawsze, choćby bardzo cienkich, bez względu na temperaturę powietrza. Jej zdaniem nogi wyglądają wówczas dużo lepiej.

Czarny strój do walizki

Zasady dotyczące ubioru obowiązują również w zagranicznych podróżach. Jeśli członkowie dynastii Windsorów planują taki wypad, muszą obowiązkowo spakować do walizki całkowicie czarny strój. Dlaczego? Otóż powód jest prosty – w razie nagłej śmierci w rodzinie.

Zakaz zdejmowania płaszcza

W miejscu publicznym członkowie dynastii Windsorów nie mogą zdejmować okrycia wierzchniego. Jeśli zatem pojawią się w płaszczu, to do końca danego wydarzenia muszą w nim pozostać – bez względu na to, czy odbywa się ono na powietrzu, czy w pomieszczeniu.

Bez torebki ani rusz

Do obowiązkowych i nieodłącznych elementów stylizacji każdej członkini rodziny królewskiej należy bezsprzecznie torebka, przeważnie kopertówka. Kobiety muszą ją mieć, nawet jeśli miałaby pozostać przez cały czas pusta.

Idealny kolor

Kobiety na dworze królewskim współpracują z ekspertem do spraw kolorów. Dobiera on indywidualnie kolor dla każdej z nich, który idealnie koresponduje z urodą, karnacją i kolorem włosów. Przykładowo Kate najkorzystniej prezentuje się w odcieniach niebieskiego, natomiast Meghan – zielonego.

Mundur na oficjalne okazje

Dress code obowiązuje również panów, którzy podczas ważnych uroczystości, jak choćby śluby czy wydarzenia rangi państwowej, związane z obchodami czy wojskiem, mają mieć na sobie mundur. Garnitur, smoking czy frak nie wchodzą w grę.

Dress code dzieci

Dzieci należące do brytyjskiej rodziny królewskiej muszą przestrzegać modowych zasad. Przykładowo dziewczynki zawsze mają mieć na sobie odpowiednią do okazji sukienkę, natomiast chłopcy – do ósmego roku życia – krótkie spodenki.

Przeczytaj też: 5 lekcji stylu, które otrzymałyśmy od Lady Di

Zdjęcie główne: Max Mumby/Indigo/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Chodaki wracają do łask. Jak nosić jedne z najmodniejszych butów tej wiosny?
Chodaki wracają do łask. Jak nosić jedne z najmodniejszych butów tej wiosny?
Jesteś gotowa je wypróbować?
Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?
Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?
Dobra fryzura jest kluczem do osiągnięcia idealnego wyglądu i pewności siebie. Jednym z najważniejszych czynników, który należy wziąć pod uwagę, podczas wybierania fryzury, jest kształt twarzy. Każdy z nas ma inny kształt twarzy, który wpływa na to, jakie fryzury będą dla nas najbardziej korzystne. W tym artykule opisano, jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy.
Pikowane torebki to hit tej wiosny. Specjalnie dla Ciebie wyszukałyśmy kilka najładniejszych modeli z sieciówek
Pikowane torebki to hit tej wiosny. Specjalnie dla Ciebie wyszukałyśmy kilka najładniejszych modeli z sieciówek
Dodajmy, że są one obecne w świecie mody od kilkudziesięciu lat.
Ostatnie wpisy
Polecamy