Jak dobrać jeansy do męskiej sylwetki?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeansy to ponadczasowy ubiór, który nigdy nie wychodzi z mody. Jak jednak w przypadku każdego innego stroju, również męskie jeansy mają fasony, które w określonych sezonach cieszą się największą popularnością – zarówno wśród użytkowników, jak i projektantów. Wybierając jeansy, należy jednak kierować się nie tylko ich aktualną popularnością, ale przede wszystkim dopasowaniem do sylwetki. Jakie jeansy męskie pasują do konkretnej figury?

Sylwetka typu ołówek

Mężczyźni o sylwetce typu ołówek są zazwyczaj szczupli i dość wysocy. Ich figura jest prosta, a wręcz prostokątna. To sprawia, że do takiej figury pasują niemal dowolne jeansy męskie. Nie powinny być one jednak zbyt obszerne, aby nie uzyskać efektu noszenia jeansów „po starszym bracie”, jak również za obcisłe, ponieważ figura nie prezentuje się w nich dobrze. Zbyt wąskie jeansy nie są wskazane zwłaszcza w przypadku bardzo szczupłych panów, gdyż krój ten jeszcze mocniej wyszczupla sylwetkę. Jeśli chodzi o kolorystykę, to dobrym wyborem są jeansy z jasnego denimu. Panowie o sylwetce „ołówek” powinni natomiast unikać jednolitych, ciemnych barw, które wizualnie odejmują kilka kilogramów. Do takich spodni najbardziej pasują sneakersy męskie oraz luźne t-shirty.

Figura typu jabłko

Mężczyźni o figurze typu jabłko cechują się wydatnym brzuchem. Dlatego jeansy męskie powinny wizualnie odwracać uwagę od zbyt dużego brzucha. Dobrym wyborem są ciemne spodnie z jasnymi wytarciami na nogawkach, które odwrócą od niego uwagę. Najlepiej sprawdzą się też spodnie z lekko zwężanymi albo prostymi nogawkami i dopasowane. Co istotne, panowie nie powinni nosić rurek, ponieważ sylwetka będzie w nich prezentowała się nieproporcjonalnie. Najlepiej też postawić na modele ze średnim albo niskim stanem. Jeśli chodzi o obuwie, to panuje tu dowolność – zarówno sneakersy męskie, jak i tenisówki, mokasyny czy półbuty będą odpowiednim wyborem.

Sylwetka typu gruszka

Panowie o figurze gruszki charakteryzują się wydatnymi pośladkami i większymi udami oraz szczuplejszymi górnymi partiami ciała. Dobrym wyborem dla nich są jeansy męskie w ciemnych, jednolitych kolorach, które optycznie wyszczuplają nogi. Panowie powinni natomiast unikać jasnych wytarć, szczególnie tych zlokalizowanych w okolicy tylnych i przednich kieszeni oraz ud. Jasne wytarcia przyciągają wzrok do drobnych mankamentów figury. Mężczyźni o tym typie figury nie powinni też sięgać po jeansy z niskim stanem. Dobrym wyborem są z kolei spodnie ze średnim bądź wysokim stanem, z lekko zwężanymi lub prostymi nogawkami.

Figura odwrócony trójkąt

Panowie mogący się pochwalić figurą typu odwrócony trójkąt, czyli szerokimi barkami i wąskimi biodrami, mogą pozwolić sobie na nieco więcej modowego luzu niż mężczyźni o innych typach sylwetek. Dobrym wyborem są dla nich jeansy męskie z niskim stanem. Jeśli chodzi o kroje, to dobrze prezentują się na nich fasony dopasowane, zwężane ku dołowi, a także jeansy typu bootcut z lekko rozszerzaną nogawką, które równoważą proporcje sylwetki. Polecaną propozycją są też modele typu slim, czyli z dopasowaną do ciała nogawką. Ciekawie prezentują się jednak również fasony typu baggy, czyli z luźnymi nogawkami.

Fot.: Taylor Jacobs/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Polecamy