Jakie trendy pielęgnacyjne będą dominować w 2021?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Naturalność, minimalizm i ekologia to nurty, które od kilku lat goszczą nie tylko w trendach modowych, ale i pielęgnacyjnych. Podobnie będzie również w 2021, w którym mogą jeszcze bardziej przybrać na sile. Co jeszcze na nas czeka w tym roku?

Ekologia

Z każdym rokiem klientki stają się coraz bardziej świadome i chętniej sięgają ze sklepowych półek  produkty eko, bio czy vegan. Co więcej, nie dają się zwieść tym oznaczeniom i dokładnie studiują ich składy. Ułatwieniem są niewątpliwie aplikacje, które dodatkowo wskazują, czy dany produkt jest faktycznie eko oraz czy zawarte w nim substancje są odpowiednie dla danego typu cery. Oprócz tego, dla klientek ważne jest to, jak dany produkt wpływa na ich skórę, ale również na środowisko. Dlatego nie bez znaczenia pozostają także opakowania.

Minimalizm

Im mniej, tym lepiej. Taką mantrą zdają się kierować współczesne klientki, które stawiają na jakość, a nie liczbę kosmetyków.

Naturalność

Coraz więcej z nas stawia na naturalny look. Chętniej od mocno kryjącego fluidu ukrywającego wszelkie  niedoskonałości większość z nas wybierze skuteczną pielęgnację, która zminimalizuje problem. Delikatnie podkreślone brwi, subtelny róż na policzkach czy podkład mineralny. To właśnie po te produkty klientki sięgają najczęściej.

Domowa pielęgnacja

Pandemia COVID sprawiła, że zamknięte w swoich domach panie zaczęły powracać do naturalnej pielęgnacji. Maseczka drożdżowa, z kurkumy, jogurtowa czy okłady z ogórka lub rumianku – wszystkie tego typu sposoby na poprawę urody cieszyły się dużą popularnością. Co ważne, panie chętnie korzystają z nich do dziś.

Włosomaniactwo

Ten termin, choć od wielu lat jest dobrze znany każdej maniaczce włosów, dopiero teraz rozkwitł na tyle, że musiałaś o nim słyszeć nawet, jeśli nie znasz zasad pielęgnacji. Instagram pęka w szwach od kont nowych włosomaniaczek, a na facebookowej grupie „Włosing” nieustannie przybywa nowych członkiń, które chcą poznać magiczny sposób na długie i piękne włosy.

Przeczytaj też: Najgorętsze trendy na rok 2021 z branży fashion&beauty według Pinteresta

Zdjęcie główne: Olesia/ adobestock.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dieta Keto Premium wpływa na Twoje zdrowie i samopoczucie?
Jak dieta Keto Premium wpływa na Twoje zdrowie i samopoczucie?
Dowiedz się, jak dieta Keto Premium może mieć wpływ na twoje ogólne zdrowie, samopoczucie oraz na procesy metaboliczne i odchudzanie, odkrywając najnowsze badania i opinie ekspertów.
Jak radzić sobie z atakami paniki i objawami ADHD w codziennym życiu?
Jak radzić sobie z atakami paniki i objawami ADHD w codziennym życiu?
Odkryj strategie i techniki radzenia sobie z atakami paniki oraz objawami ADHD. Dowiedz się, jak zbalansować emocje i poprawić efektywność w codziennym życiu.
Jak nosić sportowe buty do biura?
Jak nosić sportowe buty do biura?
Komfort i wygoda w pracy to podstawa efektywności. Zobacz, jak przemycić sportowe buty do biurowych stylizacji.
Ostatnie wpisy
Polecamy