Najlepiej ubrane postacie z filmów – nasze propozycje!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kostiumy w produkcjach filmowych odgrywają bardzo ważną rolę. Mówią nam o osobowości bohatera, wprowadzają w krąg kulturowy, a niekiedy także wyznaczają nowe trendy. Bohaterowie filmów i seriali stają się wtedy prawdziwymi ikonami mody. Sprawdź, którzy z nich zasłużyli sobie na to miano.

Holly Golightly, „Śniadanie u Tiffany’ego”

Kultowy film i kultowa postać grana przez Audrey Hepburn sprawiły, że kobiety zaczęły interesować się eleganckim, choć niewymuszonym stylem. Główna bohaterka spopularyzowała na szerszą skalę małą czarną połączoną ze sznurem lśniących pereł. Doskonałe stylizacje w połączeniu z naturalnym wdziękiem bohaterki sprawiły, że stała się ona prawdziwą ikoną mody.

Rick Blaine, „Casablanca”

Zestawienia najlepiej ubranych męskich postaci nie mógł otworzyć nikt inny, jak Rick Blaine z filmu „Casablanca”. Postać, w którą wcielił się Humphrey Bogart, przez większość filmu nosi na sobie elegancki smoking. Jednak to stylizacja z prochowcem i kapeluszem typu fedora najbardziej zapadła widzom w pamięć. Dziś przeżywamy powrót trendów z lat 40., nic więc nie stoi na przeszkodzie, by naśladować styl Blaine’a.

Vivian Ward, „Pretty woman”

W filmie „Pretty woman” mogliśmy przyglądać się niesamowitej przemianie głównej bohaterki – z kobiety lekkich obyczajów do eleganckiej damy. Metamorfoza odbywała się nie tylko na poziomie mentalnym, lecz także stylowym. Kostiumografka Marilyn Vance stworzyła mnóstwo udanych stylizacji. Widzom najbardziej zapadła w pamięć czerwona aksamitna sukienka. Do dziś wytwórnia krawiecka Western Costumes w okolicach walentynek dostaje tysiące próśb o uszycie kopii tej sukienki.

Stanley Kowalski, „Tramwaj zwany pożądaniem”

Wróćmy jeszcze do filmowych amantów i filmu o losach sprzedawcy części fabrycznych. Głównego bohatera, granego przez Marlona Brando, najczęściej mogliśmy oglądać w T-shircie z okrągłym dekoltem i jeansach. Choć to niezwykle basicowy zestaw, to do dziś jest on uznawany za jedną z najbardziej kultowych męskich stylizacji filmowych.

Cher Horowitz, „Słodkie zmartwienia”

Gdy w połowie lat 90. na ekranach kin pojawił się film „Słodkie zmartwienia” z Alicią Silverstone i Stacey Dash w rolach głównych, widzki oszalały na punkcie pokazanej tam mody. Kostiumami inspirowali się światowi projektanci, a nawet kostiumograf serialu „Plotkara”.

Jim Stark, „Buntownik bez powodu”

Choć stylizacja Jima Starka, tak jak w przypadku stroju Stanleya Kowalskiego, składała się z T-shirtu i jeansów, to charakteru dodawała jej czerwona, cienka kurtka z kołnierzykiem. Bomberka stała się kultowym elementem aktora Jamesa Deana i jest z nim kojarzona po dziś dzień. Nawiązanie do niej pojawiło się nawet w piosence „American Pie” Dona McLeana.

Andy Sachs, „Diabeł ubiera się u Prady”

Na uwagę zasługują nie tylko stylizacje głównej bohaterki, lecz wszystkie kostiumy w filmie „Diabeł ubiera się u Prady”. Na przygotowanie kostiumów wydano ponad milion dolarów. Samą Meryl Streep mogliśmy oglądać w aż 60 stylizacjach, a do każdej z nich miała do wyboru kilkanaście torebek. Za pracę przy filmie kostiumografka Patricia Field została nominowana do Oscara oraz nagrody BAFTA w kategorii najlepsze kostiumy.

James Bond

Zestawienie zamyka najlepiej ubrany mężczyzna srebrnego ekranu, James Bond. Agent 007 znany jest ze swoich kultowych, perfekcyjnych stylizacji. Na dzień jasnoszary lub granatowy garnitur, a na wieczór elegancki smoking. Trudno odmówić bohaterowi modowego kunsztu.

Zdj. główne: Annie Spratt/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety odzieży lnianej – sprawdź, czy je znasz
Zalety odzieży lnianej – sprawdź, czy je znasz
Czym charakteryzuje się len i na co można liczyć z odzieżą z tego materiału? To tkanina, która ma zaskakująco wiele zalet – dowiedz się, dlaczego warto na nią postawić.
Jak wybrać odpowiednią klinikę medycyny estetycznej: kluczowe aspekty do rozważenia
Jak wybrać odpowiednią klinikę medycyny estetycznej: kluczowe aspekty do rozważenia
Decydując się na klinikę medycyny estetycznej, kluczowymi aspektami są reputacja, kwalifikacje lekarzy oraz jakość oferowanych usług. Poznaj cenne wskazówki, które ułatwią ten wybór.
6 znanych mam, które kochamy za niepowtarzalny styl
6 znanych mam, które kochamy za niepowtarzalny styl
Opieka nad dziećmi, organizowanie życia rodzinnego oraz liczne obowiązki służbowe nie przeszkadzają im świetnie się ubierać. Poznaj znane mamy, których styl warto naśladować.
Ostatnie wpisy
Polecamy