Nowa wyjątkowa kolekcja marki Zara. Hołd dla Petera Lindbergha – słynnego fotografa modowego

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kolekcja „Zara Tribute” to łącznie pięć bluz i t-shirt’ów, których projektantem jest Fabien Baron. Ubrania zdobią słynne czarno-białe zdjęcia topowych modeli z lat 90. autorstwa zmarłego już fotografa modowego Lindbergha.

Za całą koncepcją stoi Marta Ortega – członkini rodziny, która jest założycielem i właścicielem marki Zara. Natomiast przy doborze i selekcji fotografii pomagał sam syn Lindbergha, Benjamin. Znajdziemy na nich Kate Moss w kultowych ogrodniczkach z 1994 roku oraz Amber Vallettę ze skrzydłami z kampanii Harper’s Bazaar w 1993 roku. Jest tam także Linda Evangelista, aktorka Debbie Lee Carrington wraz z Heleną Christensen i Lynne Koester.

Wszystkie dochody z ubrań, składających się na pierwszą w historii kolekcję tego typu Zary, zostaną przekazane na fundusz Franci Sozzani. Ta nieżyjąca już redaktorka naczelna włoskiego Vogue’a przez dziesięciolecia opowiadała się za Lindberghem i jego pracą na łamach jej magazynu. W komunikacie prasowym dotyczącym kolekcji projektant Fabien Baron zauważa, że ​​Peter i Franca byli, każdy na swój sposób, prawdziwymi legendami w branży. To właśnie oni razem odpowiadają za niektóre z najbardziej kultowych obrazów mody powstałych w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Ich kreatywne partnerstwo opierało się na zaufaniu, doskonałości i nieustannym kwestionowaniu status quo.

Zobacz kolekcję „Zara Tribute”

Przeczytaj też: 6 trendów wiosennych, które będą modne także jesienią

Zdjęcie główne: Cleo Vermij/ unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
5 genialnych sposobów na zapobieganie powstawaniu zmarszczek podczas snu
5 genialnych sposobów na zapobieganie powstawaniu zmarszczek podczas snu
Powszechne jest stwierdzenie, że długi i spokojny sen służy pięknu. Ale co robić, jeżeli to właśnie podczas spania powstają zmarszczki?
Zostałaś wybrana na druhnę? Mamy dla Ciebie kilka rad
Zostałaś wybrana na druhnę? Mamy dla Ciebie kilka rad
Ten dzień będzie idealny dla wszystkich.
Pamiętasz modę na ‘brzydkie’ sneakersy? Teraz przyszedł czas na ‘brzydkie’ sandały
Pamiętasz modę na ‘brzydkie’ sneakersy? Teraz przyszedł czas na ‘brzydkie’ sandały
Zapinane na rzepy letnie obuwie opanowało świat mody
Ostatnie wpisy
Polecamy