Nowa wyjątkowa kolekcja marki Zara. Hołd dla Petera Lindbergha – słynnego fotografa modowego

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kolekcja „Zara Tribute” to łącznie pięć bluz i t-shirt’ów, których projektantem jest Fabien Baron. Ubrania zdobią słynne czarno-białe zdjęcia topowych modeli z lat 90. autorstwa zmarłego już fotografa modowego Lindbergha.

Za całą koncepcją stoi Marta Ortega – członkini rodziny, która jest założycielem i właścicielem marki Zara. Natomiast przy doborze i selekcji fotografii pomagał sam syn Lindbergha, Benjamin. Znajdziemy na nich Kate Moss w kultowych ogrodniczkach z 1994 roku oraz Amber Vallettę ze skrzydłami z kampanii Harper’s Bazaar w 1993 roku. Jest tam także Linda Evangelista, aktorka Debbie Lee Carrington wraz z Heleną Christensen i Lynne Koester.

Wszystkie dochody z ubrań, składających się na pierwszą w historii kolekcję tego typu Zary, zostaną przekazane na fundusz Franci Sozzani. Ta nieżyjąca już redaktorka naczelna włoskiego Vogue’a przez dziesięciolecia opowiadała się za Lindberghem i jego pracą na łamach jej magazynu. W komunikacie prasowym dotyczącym kolekcji projektant Fabien Baron zauważa, że ​​Peter i Franca byli, każdy na swój sposób, prawdziwymi legendami w branży. To właśnie oni razem odpowiadają za niektóre z najbardziej kultowych obrazów mody powstałych w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Ich kreatywne partnerstwo opierało się na zaufaniu, doskonałości i nieustannym kwestionowaniu status quo.

Zobacz kolekcję „Zara Tribute”

Przeczytaj też: 6 trendów wiosennych, które będą modne także jesienią

Zdjęcie główne: Cleo Vermij/ unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Polecamy