Ten print podbija właśnie modowe ulice. Czy ma szansę zdeklasować klasyczną kratę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klasyczna kratka praktycznie nie wychodzi z trendów. I choć jej pozycja wydaje się być niezagrożona, na horyzoncie tego sezonu pojawiła się… szachownica. Czy print ten podbije nasze serca? Wszystko wskazuje na to, że przez najbliższe miesiące na pewno powalczy o tytuł wzoru roku.

Choć na pierwszy rzut oka przypomina klasyczną, dobrze wszystkim znaną kratę, w rzeczywistości znacznie się od niej różni. Na print szachownicy, bo to o nim mowa, składają się wyłącznie dwa kolory. Mogą być one ułożone na wzór planszy do gry w szachy lub też łączyć się w romby. Fashionistki stawiają też w tym sezonie na nieregularne kształty tego wzoru.

Na jakie elementy garderoby w szachownice najlepiej jest postawić? Taki wzór rewelacyjnie zaprezentuje się na pewno na maxi płaszczu, cygaretkach czy mini sukience.

Dodajmy, że niektórzy pokochali ten print do tego stopnia, że… położyli go nawet na ścianach. Zresztą wzór pojawia się od kilku sezonów także na poduszkach, pościelach, kocach, dywanach, kubkach czy talerzach.

Przypomnijmy również, że szachownica pojawiła się już na projektach między innymi Erdem, Maryling czy Louis Vuitton.

Przeczytaj też: Sweter, który był hitem w latach 80-tych znów jest cool

Zdjęcie główne: Edward Berthelot/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Polecamy