3 najmodniejsze planszówki na jesienne wieczory, o istnieniu których mogliście nie mieć pojęcia

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach gry planszowe stały się bardzo popularną formą spędzania czasu, nie tylko w dziecięcym gronie. Chińczyk i Scrabble to już nie są jedyne propozycje, które podbijają serca ludzi na całym świecie. Na rynku dostępnych jest wiele przeróżnych gier. Możecie wybierać między strategicznymi, detektywistycznymi, przygodowymi, zręcznościowymi czy towarzyskimi. Tego rodzaju rozrywka do doskonała opcja na długie, jesienne wieczory.

Przedstawiamy 3 planszówki, które aktualnie stanowią najmodniejszy i najciekawszy wybór. Gwarantujemy, że każda z nich dostarczy dużo zabawy.

1. Gra planszowa Londyn

Druga edycja kultowej gry Martina Wallace’a. Odbudowujcie Londyn po wielkim pożarze z 1666 roku. Czy zdecydujecie się wznosić wielkie budowle i niesamowite pałace? Czy poradzicie sobie z rosnącym ubóstwem? Myślcie strategicznie, działajcie mądrze i wygrywajcie realizując swoją wizję miasta! W grze Londyn, aby wybrać, musicie odpowiednio zarządzać kartami, spłacić pobrane pożyczki na czas oraz dostosowywać się do bieżących potrzeb.

Wiek graczy: 14+

Liczba graczy: 2-4

Czas gry: 60-90 min.

2. Gra planszowa Wsiąść do Pociągu: Europa

Ta planszówka zabierze Was w wielką podróż przez wielkie miasta Starego Kontynentu u progu zeszłego stulecia. Czy odważycie się przebyć mroczne tunele Szwajcarii? Wsiądziecie na pokład promu przemierzającego Morze Czarne? Pakujcie walizki i wsiadajcie do pociągu. Europa to druga część niezmiernie popularnej serii o wielkiej, kolejowej przygodzie.

Wiek graczy: 8+

Liczba graczy: 2-5

Czas gry: 30-60 min.

3. Gra planszowa Cluedo

Kto, czym i gdzie zabił? Na te pytania musicie udzielić informacji, aby wygrać. Użyjcie swoich zdolności detektywistycznych i dedukcyjnych. Bądźcie ostrożni i notujcie wszystkie swoje obserwacje.

Wiek graczy: 12+

Liczba graczy: 2-6

Czas gry: 15-60 min.

Którą grę wypróbujecie jako pierwszą? Biorąc pod uwagę zbliżający się Black Friday, może uda Wam się znaleźć te gry w okazyjnych cenach.

Przeczytaj też: Widzowie Netflixa oglądają najchętniej “Gambit królowej”, a my przypatrujemy się najlepszym lookom Beth

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przygotować się do swojej pierwszej wizyty w salonie sukien ślubnych?
Jak przygotować się do swojej pierwszej wizyty w salonie sukien ślubnych?
Oto kilka przydatnych wskazówek.
Jakie trendy pielęgnacyjne będą dominować w 2021?
Jakie trendy pielęgnacyjne będą dominować w 2021?
Dowiedz się, jakie trendy pielęgnacyjnie zdominują 2021! Tego nie możesz przegapić!
Stosujesz wszystkie triki na porost włosów, a kosmyki nie reagują? Oto kilka możliwych scenariuszy
Stosujesz wszystkie triki na porost włosów, a kosmyki nie reagują? Oto kilka możliwych scenariuszy
Wydaje Ci się, że próbowałaś już wszystkiego, a Twoje włosy nadal są cienkie, wypadają i nie odrastają? Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, poznaj kilka możliwości.
Ostatnie wpisy
Polecamy