Na co zwracać uwagę, kupując maszynę do szycia

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Szycie ubrań i akcesoriów w domowym zaciszu jest bardzo przyjemnym i kreatywnym sposobem spędzania czasu wolnego. Szycie wymaga jednak sprzętu, a konkretniej maszyny do szycia. Jak ją wybrać? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, kupując swoją pierwszą maszynę do szycia.

Zakup maszyny do szycia może się wydawać nie lada wyzwaniem. W końcu na rynku znajdziesz tak wiele różnych modeli, a każdy z nich różni się od siebie parametrami i dodatkowymi funkcjami. Dowiedz się więc, na co konkretnie należy zwrócić uwagę, szukając idealnej maszyny do szycia.

Rodzaje maszyn do szycia

Decydując się na zakup pierwszej maszyny do szycia, warto w pierwszej kolejności poznać różne rodzaje maszyn, które dostępne są na rynku. Maszyny do szycia można przede wszystkim podzielić na modele elektryczne i mechaniczne. Te elektryczne to nieco nowsze maszyny posiadające wiele ciekawych funkcji, a co za tym idzie, posiadające wiele możliwości. Są one wyjątkowo intuicyjne, dlatego też łatwo i przyjemnie się na nich pracuje. Są to jednak dobre maszyny dla osób, które szyciem zajmują się już od jakiegoś czasu i są  nieco bardziej zaawansowane. Dla osób całkowicie początkujących znacznie lepszą propozycją będą tradycyjne maszyny mechaniczne. Jeśli szukasz idealnej maszyny dla siebie, koniecznie sprawdź popularne maszyny do szycia Łucznik oraz model Juno Janome. Ciekawą propozycją jest również maszyna do szycia dla dziecka, dzięki której będziesz rozwijać swoje pasje razem ze swoją pociechą.

Najważniejsze parametry i funkcje pierwszej maszyny

Wybierając pierwszą maszynę do szycia, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej parametry i różne funkcje. Najważniejsze jest, aby Twoja maszyna miała metalowe podzespoły. Wiąże się to z nieco wyższą ceną, ale także z pewnością, że sprzęt będzie Ci służyć przez długie lata. Zwróć także uwagę na prędkość szycia, odpowiadającą Ci ilość ściegów oraz funkcję regulacji szerokości i gęstości ściegu. Przydać się mogą również dodatkowe funkcje, na przykład możliwość zmiany położenia igły, nawlekacz igły, nożyk do obcinania nici oraz metalowa płytka ściegowa z  podstawową podziałką. Te dodatkowe elementy nie są konieczne, jednak na początku przygody z szyciem na maszynie, mogą okazać się wyjątkowo pomocne. Zwróć też uwagę na rodzaj chwytacza – ten rotacyjny jest znacznie prostszy w obsłudze niż ten wahadłowy.

Zdj. główne: Omar Alrawi/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Depilacja laserowa – efektywna metoda usuwania ciągle odrastających włosów
Depilacja laserowa – efektywna metoda usuwania ciągle odrastających włosów
Depilacja laserowa jest bardzo efektywną metodą, dzięki której można pozbyć się problemu ciągle odrastającego owłosienia z własnej skóry.
Minimalistyczna pielęgnacja, a może wielki powrót retinolu? Poznaj trendy w świecie beauty, które będą rządzić w tym roku!
Minimalistyczna pielęgnacja, a może wielki powrót retinolu? Poznaj trendy w świecie beauty, które będą rządzić w tym roku!
Sprawdź, które trendy będą rządzić teraz w świecie beauty. Świadoma pielęgnacja może odmienić Twoje życie!
11 ubrań, które nigdy nie wyjdą z trendów
11 ubrań, które nigdy nie wyjdą z trendów
Czy wiesz, jakich ubrań nie może zabraknąć w Twojej szafie?
Ostatnie wpisy
Polecamy