Czego o modzie nauczyła nas Zendaya?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zendaya jest jedną z najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia. Jej współpracownicy cenią ją głównie za jej życzliwość i ciepło właśnie na tym opiera się jej siła oraz piękno. Zendaya słynie też z niezwykłego wyczucia stylu. Aktorka bawi się modą i potrafi z dziewczyny z sąsiedztwa przemienić się w królową czerwonego dywanu. Podpatrując jej sposób ubierania się, wyróżniliśmy kilka lekcji modowych, których może nam udzielić Zendaya. 

Zendaya ma wyjątkowy styl, który się wyróżnia. Wiele osób uważa, że nadmierne strojenie się jest wyrazem próżności. Zendaya myśli o modzie coś zupełnie innego – ubrania to sposób na komunikację ze światem, za pomocą którego możemy wyrazić to, kim jesteśmy. Moda powinna być dopasowana do naszych potrzeb, dlatego nie warto ślepo podążać za trendami. Sprawdź, jakie inne cenne wskazówki na temat stylu ma nam do przekazania Zendaya. 

5 lekcji stylu, których udziela nam Zendaya 

  1. Bądź odważna 

Zendaya sama podkreśla, że niektórzy nie rozumieją jej stylu i patrzą na nią, jakby zwariowała. Młoda aktorka kompletnie się tym nie przejmuje i mówi, że po prostu jest sobą. Bycie odważnym w kwestiach ubierania się wcale nie jest takie proste. Na kobietach ciąży ogromna presja, aby dopasować się do reszty społeczeństwa. Stylizacje, które nie wpisują się w schemat czy konwencje często są głośno osądzanie i krytykowane. Jednak Zendaya woli się wyróżnić z tłumu, niż stłamsić swój indywidualny styl i pomysł na siebie. Zacznij robić podobnie, bądź dumna z tego co Cię wyróżnia i, wybierając swoje stylizacje, słuchaj  samej siebie. 

  1. Stawiaj na wygodę 

Modne ubrania wcale nie muszą być niekomfortowe i mało praktyczne. Wygoda dla każdego oznaczać może coś innego, jednak nie warto w imię mody wkładać ubrań i dodatków, które sprawiają, że myślimy tylko o tym, kiedy je z siebie zdejmiemy. Styl, jaki wybieramy, powinien dodawać nam pewności siebie i sprawiać, że będziemy czuły się komfortowo. 

  1. Nie warto ślepo podążać za trendami 

Zendaya podkreśla, że śledzenia najnowszych trendów modowych nie jest jej ulubionym zajęciem. Co nie oznacza, że dziewczyna nie czerpie z nich inspiracji, które później wykorzystuje w stylizacjach. Styl młodej aktorki jest tak charakterystyczny, że ona sama kreuje trendy, za którymi podążają inni. Fasony i kolory, które wybiera, są konsekwencją tego, że dziewczyna zawsze stara się podążać własną drogą. Koniecznie wypróbuj tę metodę! Miksuj ze sobą różne kolory i fasony.  

  1. Nie zamykaj się w ścisłe ramy 

Zendaya zachęca do tego, aby próbować nowych rzeczy. Nie warto sztywno określać swojego stylu. Eksperymentuj i testuj różne rozwiązania. Każdy z nas ma bardzo rozbudowaną osobowość i wyobraźnie, dlatego nie warto dawać zamknąć się w określonym schemacie. Spróbuj wyjść poza własną definicję siebie i odważ się włożyć coś, o czym zawsze marzyłaś, lecz coś Cię blokowało. Czerwona sukienka? Ciężkie glany? Oversizowa kurtka? Każdy strój może okazać się strzałem w dziesiątkę. 

  1. Doceniaj siebie 

Wiele osób, przeglądając modowe magazyny czy konta na Instagramie, popada w kompleksy. Porównywanie się do modelek czy fashionistek nie powinno być Twoim celem, gdy szukasz ciekawej inspiracji na stylizację. Musisz postawić na ubrania, które pasują do Ciebie i w których będziesz czuła się dobrze. Najważniejsze to być sobą, niezależnie od tego, jakie ubrania będziesz na sobie miała. 

Zobacz kilka naszych ulubionych looków aktorki:

Przeczytaj też: 7 modowych lekcji, które odebraliśmy od Jennifer Lopez

Zdjęcie główne: Handout/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Znaczenie kompleksowej opieki medycznej w nowoczesnym systemie zdrowia
Znaczenie kompleksowej opieki medycznej w nowoczesnym systemie zdrowia
Kompleksowa opieka medyczna to podejście, które przekształca tradycyjne metody leczenia, przenosząc akcent z pojedynczych interwencji medycznych na holistyczne traktowanie pacjenta.
Chodaki wracają do łask. Jak nosić jedne z najmodniejszych butów tej wiosny?
Chodaki wracają do łask. Jak nosić jedne z najmodniejszych butów tej wiosny?
Jesteś gotowa je wypróbować?
Marka modowa Rihanny przestanie istnieć?
Marka modowa Rihanny przestanie istnieć?
Czy to już koniec marki Rihanny?
Ostatnie wpisy
Polecamy