Co przyda się w gabinecie kosmetyczno-fryzjerskim?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Salon urody to dla niektórych miejsce relaksu, dla innych miejsce pracy. Zarówno dla jednej, jak i dla drugiej grupy, wyposażenie salonu ma ogromne znaczenie. Odpowiednie urządzenia, narzędzia i meble wpływają na jakość usługi oraz wygodę jej świadczenia, dlatego ważne jest, aby zadbać o podstawowe sprzęty. Podpowiadamy, co przyda się w salonie fryzjersko-kosmetycznym. 

Meble do salonu fryzjerskiego 

Fryzjerstwo to wbrew pozorom ciężka, fizyczna praca. Co prawda nie wiąże się z dźwiganiem dużych ciężarów, ale wymaga bardzo dużo chodzenia, częstego schylania się i przyjmowania niewygodnych pozycji. Dobry fryzjerski fotel pozwala w komfortowych warunkach strzyc i układać włosy klientów, dzięki czemu usługa może być wykonana na wyższym poziomie. 

Innym bardzo przydatnym meblem w salonie fryzjerskim jest profesjonalna myjka. Fotel z dopasowaną umywalką jest wygodny dla klientów, a do tego pozwala fryzjerowi na kontrolowanie tego, co robi. Dzięki myjce fryzjerskiej można dokładnie wypłukać z włosów szampon, odżywkę czy farbę.   

Dodatkowym elementem wyposażenia powinny być oczywiście dobrej jakości narzędzia fryzjerskie i urządzenia do stylizacji włosów. Zainwestuj w dobre, ostre nożyczki klasyczne oraz degażówki, a także suszarkę o dużej mocy z regulacją temperatury oraz prostownicę i lokówkę z różnymi przejściówkami. 

Wyposażenie salonu kosmetycznego  

W salonie kosmetyczno-fryzjerskim odbywają się zazwyczaj zabiegi nieco bardziej inwazyjne, niż u fryzjera. Podczas mechanicznego oczyszczania cery, pielęgnacji paznokci czy przedłużania rzęs, często narzędzia mają kontakt z płynami ustrojowymi, takimi jak łzy czy krew. Nieodpowiednia dezynfekcja takiego sprzętu może grozić przenoszeniem niebezpiecznych chorób z klientki na klientkę. W najlepszym wypadku będzie to grzybica paznokci, jednak w najgorszym trzeba liczyć się z zakażeniem wirusem WZW typu B i C oraz HIV. W wyposażeniu każdego salonu powinien znajdować się autoklaw kosmetyczny, który służy do profesjonalnej sterylizacji narzędzi. 

Autoklaw jest stosowany na przykład w szpitalach do sterylizacji sprzętów chirurgicznych. Wyjęte z takiego urządzenia przedmioty są sterylne, jałowe i bezpieczne do dalszego użytkowania. Nie wszystkie sprzęty da się jednak wysterylizować w autoklawie. Rzeczy takie, jak pilniki do paznokci, patyczki do odsuwania skórek czy płatki pod oczy do przedłużania rzęs powinny być bezwzględnie jednorazowe. Ich koszt w hurtowniach nie jest bardzo wysoki, dlatego bez problemu można go doliczyć do ceny usługi i wykonywać ją w bezpieczny i higieniczny sposób. 

Dobrej jakości urządzenia kosmetyczne również wpływają na opinię klientek o salonie. Mocna i profesjonalna lampa do utwardzania żelu i hybrydy oraz frez do paznokci to absolutna podstawa w salonie, gdzie wykonuje się manicure. Przydatne są także brodziki do pedicure, które możesz kupić na https://activeshop.com.pl/meble-kosmetyczne/brodziki-do-pedicure.html. Z kolei do zabiegów na twarz potrzebna jest zazwyczaj parownica kosmetyczna, urządzenie do peelingu kawitacyjnego i mikrodermabrazji. Renoma salonu zależy też od tego, jakiej jakości kosmetyki stosuje, dlatego nie oszczędzaj na produktach dla klientek. Wysokiej klasy, profesjonalne kosmetyki są tym, czego kobiety szukają podczas wizyty w salonie kosmetycznym. Zadbaj o to, by Twoje klientki otrzymały wysokiej jakości, przyjemną usługę i mogły od razu zauważyć jej efekty. 

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Maffashion nosi torebkę z drewna, a my marzymy o takim samym egzamplarzu
Maffashion nosi torebkę z drewna, a my marzymy o takim samym egzamplarzu
Na swoim Instagramie wstawiła zdjęcia z dwoma różnymi egzemplarzami torebki
Jak można łatwo zaoszczędzić czas podczas codziennej pielęgnacji?
Jak można łatwo zaoszczędzić czas podczas codziennej pielęgnacji?
Masz wrażenie, że nie starcza Ci czasu na codzienną pielęgnację, albo że nieustannie musisz się śpieszyć? Sprawdź, w jaki sposób możesz zaoszczędzić czas.
Skarpetki i sandały? To połączenie jest teraz na topie
Skarpetki i sandały? To połączenie jest teraz na topie
Będziesz wyglądać lepiej niż zwykle!
Ostatnie wpisy
Polecamy