Co przyda się w gabinecie kosmetyczno-fryzjerskim?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Salon urody to dla niektórych miejsce relaksu, dla innych miejsce pracy. Zarówno dla jednej, jak i dla drugiej grupy, wyposażenie salonu ma ogromne znaczenie. Odpowiednie urządzenia, narzędzia i meble wpływają na jakość usługi oraz wygodę jej świadczenia, dlatego ważne jest, aby zadbać o podstawowe sprzęty. Podpowiadamy, co przyda się w salonie fryzjersko-kosmetycznym. 

Meble do salonu fryzjerskiego 

Fryzjerstwo to wbrew pozorom ciężka, fizyczna praca. Co prawda nie wiąże się z dźwiganiem dużych ciężarów, ale wymaga bardzo dużo chodzenia, częstego schylania się i przyjmowania niewygodnych pozycji. Dobry fryzjerski fotel pozwala w komfortowych warunkach strzyc i układać włosy klientów, dzięki czemu usługa może być wykonana na wyższym poziomie. 

Innym bardzo przydatnym meblem w salonie fryzjerskim jest profesjonalna myjka. Fotel z dopasowaną umywalką jest wygodny dla klientów, a do tego pozwala fryzjerowi na kontrolowanie tego, co robi. Dzięki myjce fryzjerskiej można dokładnie wypłukać z włosów szampon, odżywkę czy farbę.   

Dodatkowym elementem wyposażenia powinny być oczywiście dobrej jakości narzędzia fryzjerskie i urządzenia do stylizacji włosów. Zainwestuj w dobre, ostre nożyczki klasyczne oraz degażówki, a także suszarkę o dużej mocy z regulacją temperatury oraz prostownicę i lokówkę z różnymi przejściówkami. 

Wyposażenie salonu kosmetycznego  

W salonie kosmetyczno-fryzjerskim odbywają się zazwyczaj zabiegi nieco bardziej inwazyjne, niż u fryzjera. Podczas mechanicznego oczyszczania cery, pielęgnacji paznokci czy przedłużania rzęs, często narzędzia mają kontakt z płynami ustrojowymi, takimi jak łzy czy krew. Nieodpowiednia dezynfekcja takiego sprzętu może grozić przenoszeniem niebezpiecznych chorób z klientki na klientkę. W najlepszym wypadku będzie to grzybica paznokci, jednak w najgorszym trzeba liczyć się z zakażeniem wirusem WZW typu B i C oraz HIV. W wyposażeniu każdego salonu powinien znajdować się autoklaw kosmetyczny, który służy do profesjonalnej sterylizacji narzędzi. 

Autoklaw jest stosowany na przykład w szpitalach do sterylizacji sprzętów chirurgicznych. Wyjęte z takiego urządzenia przedmioty są sterylne, jałowe i bezpieczne do dalszego użytkowania. Nie wszystkie sprzęty da się jednak wysterylizować w autoklawie. Rzeczy takie, jak pilniki do paznokci, patyczki do odsuwania skórek czy płatki pod oczy do przedłużania rzęs powinny być bezwzględnie jednorazowe. Ich koszt w hurtowniach nie jest bardzo wysoki, dlatego bez problemu można go doliczyć do ceny usługi i wykonywać ją w bezpieczny i higieniczny sposób. 

Dobrej jakości urządzenia kosmetyczne również wpływają na opinię klientek o salonie. Mocna i profesjonalna lampa do utwardzania żelu i hybrydy oraz frez do paznokci to absolutna podstawa w salonie, gdzie wykonuje się manicure. Przydatne są także brodziki do pedicure, które możesz kupić na https://activeshop.com.pl/meble-kosmetyczne/brodziki-do-pedicure.html. Z kolei do zabiegów na twarz potrzebna jest zazwyczaj parownica kosmetyczna, urządzenie do peelingu kawitacyjnego i mikrodermabrazji. Renoma salonu zależy też od tego, jakiej jakości kosmetyki stosuje, dlatego nie oszczędzaj na produktach dla klientek. Wysokiej klasy, profesjonalne kosmetyki są tym, czego kobiety szukają podczas wizyty w salonie kosmetycznym. Zadbaj o to, by Twoje klientki otrzymały wysokiej jakości, przyjemną usługę i mogły od razu zauważyć jej efekty. 

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o farbowane włosy?
Jak dbać o farbowane włosy?
Farbowane włosy wymagają od nas szczególnej uwagi. Ich pielęgnacja powinna skupiać się zarówno na utrzymaniu intensywnego koloru, jak i na odżywaniu i nawilżeniu włosów po koloryzacji. Dowiedz się, jak odpowiednio zadbać o swoje świeżo farbowane włosy.
Przygotuj się na sezon no make-up, czyli lato bez podkładu
Przygotuj się na sezon no make-up, czyli lato bez podkładu
Próbowałaś już któregoś z tych kosmetyków?
Na co zwracać uwagę, kupując maszynę do szycia
Na co zwracać uwagę, kupując maszynę do szycia
Nauka szycia to świetna zabawa i sposób na spędzanie wolnego czasu. Jednak, aby zacząć szyć, będziesz potrzebować sprzętu, a konkretniej, maszyny do szycia. Podpowiadamy, jak ją wybrać.
Ostatnie wpisy
Polecamy