Czego współcześnie używa się do zrobienia tatuażu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Tatuaże, kiedy kojarzone z tak zwanym „marginesem społecznym” dziś są jednym z najpopularniejszych sposobów na wyrażanie siebie i modyfikację ciała. Techniczne możliwości sprzętów oraz manualne umiejętności tatuatorów sprawiły, że w ciągu kilku godzin możesz ozdobić swoją skórę właściwie dowolnym obrazkiem. Jednak, zanim zdecydujesz się na zabig, warto poszerzyć wiedzę na temat wykonywania tatuaży.

Rodzaje maszynek do tatuowania

Podstawowym i najczęściej wykorzystywanym sprzętem do wykonywania tatuaży są maszynki do tatuowania wyposażone w jednorazowe igły RS służące do wypełnienia i cieniowania oraz igły RL przeznaczone do konturowania powstających dzieł. Maszynki do tatuowania mogą mieć różne rodzaje (i, oczywiście, ustawienia), a do podstawowych typów należą: rotacyjna, cewkowa i PEN. Czy efekt, który będziesz mieć na skórze, zależy od maszynki? Częściowo tak. Najważniejsze pozostają naturalnie umiejętności tatuatora, ale sprzęt i zasady bezpieczeństwa pełnią ogromną rolę w procesie wykonywania tatuażu. Maszynka cewkowa charakteryzuje się prostą i wytrzymałą konstrukcją, jest dobra dla amatorów i osób zaczynających swoją przygodę z tatuowaniem, ale nawet doświadczeni artyści często uważają, że maszynki cewkowe są najlepsze do robienia tak zwanych konturów. Warto jednak również znać ich wady: jest to sprzęt głośny i ciężki, wymagających poświęcenia mu chwili zanim rozpocznie się proces tatuowania. 

Z kolei maszynki rotacyjne to lekkie i zdecydowanie cichsze urządzenia, które uważane są za jeszcze prostsze w obsłudze niż maszynki cewkowe, stąd również nadają się dla początkujących. Tak naprawdę całe przygotowanie do tatuowania wymaga jedynie zamontowania igły magnum lub round liner. Ostatnim typem jest maszynka typu PEN, cicha, ergonomiczna i łatwa w użyciu. Różnica między pracą ma maszynce cewnikowej lub rotacyjnej a PENIE polega na tym, że tym ostatnim wykorzystywane są cartridge do tatuażu, a nie igły. Dodatkowo, PEN różni się od innych typów przez swój podobny do markera wygląd – dlatego łatwo go dostrzec. Niektórzy tatuażyści uważają, że ten sprzęt nie zapewnia pełnej kontroli nad pracą, ale zdania w tej kwestii są podzielone. Jeżeli tatuażysta ma doświadczenie, z pewnością dobrze poradzi sobie, mając w ręce po prostu swoje ulubione narzędzie.

Tatuowanie igłą, czyli handpoke

Chociaż maszynki do tatuowania bardzo ułatwiają pracę, wciąż popularnym sposobem wykonywania obrazów na skórze jest handpoke, czyli praktyka wykonywania tatuażu przy użyciu igły i barwnika. Dzieło jest tworzone poprzez wbijanie igły w skórę i tworzenie w ten sposób kolejnych kropek, składających się w pełen obraz. Jak z pewnością możesz się domyślić, technika ta jest znacznie bardziej czasochłonna niż używanie maszynek, dlatego większość tatuażystów pracujących w ten sposób podejmuje się stworzenia przy jej pomocy wyłącznie małych tatuaży. Warto dodać, że tatuaże handpoke często okazują się trwalsze i bardziej precyzyjne niż te wykonywane maszynkami, warunkiem takiego efektu jest jednak podjęcie się zadania wykonania obrazka przez doświadczonego profesjonalistę.

Fot.: Zang Zizu/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak używać retinolu? Oto przewodnik dla początkujących
Jak używać retinolu? Oto przewodnik dla początkujących
Przedstawiamy garść praktycznych wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć przygodę z retinolem!
Pozycjonowanie sklepów – skuteczne SEO to podstawa
Pozycjonowanie sklepów – skuteczne SEO to podstawa
Liczba sklepów online w Polsce stale rośnie, przez co osiągnięcie sukcesu w branży e-commerce może być coraz trudniejsze. Z efektywną […]
Jak wyglądać modnie w rozmiarze plus size?
Jak wyglądać modnie w rozmiarze plus size?
Ubrania plus size również mogą być stylowe i modne, a każda z nas może poczuć się pięknie i kobieco bez względu na rozmiar. Podpowiadamy więc, jak możesz dobrać ubrania do swojej sylwetki, aby mieć pewność, że zawsze wyglądasz dobrze.
Ostatnie wpisy
Polecamy