Do kogo skierowany jest kurs tańca towarzyskiego?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kiedyś taniec towarzyski był rozrywką wyższych sfer. Dziś tańczy go praktycznie każdy, choć oczywiście nie wszyscy robią to umiejętnie. Na szczęście, dla tych, którzy nigdy nie nabrali w nim wprawy, a chcieliby to w końcu zrobić, szkoły taneczne oferują profesjonalne kursy – dzięki nim można szybko i łatwo podszkolić się z dowolnego tańca towarzyskiego.

Kto może zapisać się na lekcje tańca towarzyskiego?

Na lekcje tańca towarzyskiego może się zapisać właściwie każdy, bez względu na wiek, kondycję czy stan zdrowia – szkoły taneczne nie nakładają w tym przypadku żadnych ograniczeń. Bez znaczenia jest także to, czy mamy parę. Nauka tańca towarzyskiego wprawdzie nie jest możliwa bez partnera, ale lekcje mają formę zajęć grupowych, na pewno więc znajdziemy kogoś do pary. Dla tych, którzy zmagają się z niską samooceną i bardziej niż inni obawiają się publicznej oceny, przewidziano indywidualne lekcje tańca, z reguły jednak początkującym zaleca się zajęcia w grupie, ponieważ wspólna nauka jest dużo bardziej motywująca, sprawia też więcej radości. Pamiętajmy, że umiejętności wszystkich uczestników kursu są na takim samym poziomie, nikt więc nie będzie nas negatywnie oceniał ani się z nas wyśmiewał. Oczywiście nauka tańca towarzyskiego w szkole tanecznej to propozycja nie tylko dla amatorów – większość takich szkół oferuje lekcje zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Różnią się one formą, ale mają ten sam cel: doskonalenie tanecznych umiejętności.

Jak wygląda kurs tańca towarzyskiego?

Kurs tańca towarzyskiego z k-polanski.com dla początkujących polega na etapowym przyswajaniu i utrwalaniu podstawowych kroków wybranego stylu oraz stworzonej przez instruktora choreografii. Na kolejnych zajęciach ćwiczony wcześniej układ uzupełnia się o kolejne kroki i figury, aż do opanowania wszystkich ruchów. Lekcje tańca dla zaawansowanych wyglądają podobnie, z tą różnicą, że kursanci uczą się trudniejszych, bardziej skomplikowanych układów tanecznych. W obu przypadkach zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i każdorazowo trwają około godzinę. Po zakończeniu kursu jego uczestnicy mogą się pochwalić się nie tylko nową umiejętnością, ale też większą koordynacją i gracją na parkiecie.

Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kasia Tusk stawia na jedne z najmodniejszych butów tej wiosny, a my wiemy, gdzie kupisz taką samą parę!
Kasia Tusk stawia na jedne z najmodniejszych butów tej wiosny, a my wiemy, gdzie kupisz taką samą parę!
Łatwość i wygoda ich noszenia na pewno cię przekona
Jak wybrać idealne kolczyki dla swojego typu skóry? Przewodnik po biżuterii ze stali
Jak wybrać idealne kolczyki dla swojego typu skóry? Przewodnik po biżuterii ze stali
Odkryj, jak wybór odpowiednich kolczyków może podkreślić piękno Twojej skóry. Dowiedz się więcej o biżuterii ze stali i dowiedz się, które modele będą pasować do Twojego typu skóry.
Sweter, który był hitem w latach 80-tych znów jest cool
Sweter, który był hitem w latach 80-tych znów jest cool
Sweter z zapinanym na zamek kołnierzem znów jest na topie. Sprawdź, jak stylowo noszą go influencerki i zainspiruj się ich stylizacjami ze swetrem w roli głównej.
Ostatnie wpisy
Polecamy