Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dobra fryzura jest kluczem do osiągnięcia idealnego wyglądu i pewności siebie. Jednym z najważniejszych czynników, który należy wziąć pod uwagę, podczas wybierania fryzury, jest kształt twarzy. Każdy z nas ma inny kształt twarzy, który wpływa na to, jakie fryzury będą dla nas najbardziej korzystne. W tym artykule opisano, jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy.

Przed rozpoczęciem poszukiwań odpowiedniej fryzury, należy dokładnie określić kształt swojej twarzy. Warto wiedzieć, że istnieją cztery podstawowe kształty twarzy: owalny, okrągły, kwadratowy i trójkątny. Aby określić swój kształt twarzy, należy zmierzyć szerokość czoła, policzków, kości policzkowych i szczęki, a następnie porównać te wymiary. Istnieją również różne aplikacje mobilne, które mogą pomóc w dokładnym określeniu kształtu twarzy.

Najpierw, zacznijmy od podstaw. Istnieją cztery główne kształty twarzy: okrągły, kwadratowy, owalny i trójkątny. Każdy z tych kształtów wymaga innej fryzury, która będzie działała najlepiej.

Twarz okrągła

Kształt okrągłej twarzy charakteryzuje się miękkimi, zaokrąglonymi liniami i równym odstępem między końcami twarzy a czołem i podbródkiem. Osoby o okrągłej twarzy powinny unikać fryzur, które dodają objętości do boków twarzy, ponieważ powoduje to, że twarz wydaje się jeszcze szersza. Zamiast tego, powinny wybierać fryzury, które dodają wysokości na szczycie głowy, aby wydłużyć twarz. Prostokątne grzywki, długie warstwy i wysokie kok, to idealne propozycje dla osób o okrągłych twarzach.

Twarz kwadratowa

Kształt kwadratowej twarzy charakteryzuje się prostymi liniami i szerokim czołem, a także kątowymi szczękami. Aby złagodzić ostrość twarzy, należy unikać fryzur, które dodają objętości do szczęk. Zamiast tego, należy wybierać fryzury, które podkreślają kości policzkowe, co nadaje twarzy bardziej kobiecy wygląd. Długie, falowane włosy lub grzywka na bok, to idealne propozycje dla osób z kwadratowymi twarzami.

Twarz owalna

Kształt owalnej twarzy jest proporcjonalny, z miękkimi liniami i lekko zaokrąglonym czołem. Ten kształt twarzy jest uważany za najbardziej uniwersalny, ponieważ większość fryzur pasuje do niego. Jednakże, aby podkreślić naturalną proporcjonalność twarzy, warto unikać zbyt krótkich fryzur lub drastycznych zmian w kolorze włosów.

Twarz trójkątna

Kształt trójkątnej twarzy charakteryzuje się węższym czołem i szerszymi kośćmi policzkowymi i szczękami. Aby zbalansować proporcje twarzy, warto wybierać fryzury, które dodają objętości w okolicy czoła i górnej części głowy. Półdługie fryzury lub grzywki na bok, to idealne propozycje dla osób o trójkątnych twarzach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Suknie ślubne boho – 3 top modele sezonu
Suknie ślubne boho – 3 top modele sezonu
Urokliwy plener, mnóstwo zieleni i kwiatów, kameralna, nieformalna atmosfera, nastrojowe oświetlenie i tylko Wy i najbliższe Wam osoby – to kwintesencja wesela boho, którego popularność stale rośnie.
MAC stworzył pierwszą kolekcję kosmetyków neutralnych płciowo. To współpraca ze znanym projektantem!
MAC stworzył pierwszą kolekcję kosmetyków neutralnych płciowo. To współpraca ze znanym projektantem!
MAC stworzył pierwszą kolekcję kosmetyków neutralnych płciowo. Czy czeka nas rewolucja?
7 najmodniejszych modeli jesiennych kurtek z sieciówek do 200 PLN
7 najmodniejszych modeli jesiennych kurtek z sieciówek do 200 PLN
Wejdź i sprawdź, jakie modele kurtek na jesień uda Ci się kupić w atrakcyjnej cenie! Stylowe fasony, które ochronią Cię przed wiatrem i chłodem.
Ostatnie wpisy
Polecamy