5 wskazówek dotyczących depilacji maszynką, o których prawdopodobnie nie miałaś pojęcia

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Każda kobieta, która o siebie dba, regularnie depiluje nogi oraz pachy. Warto jednak wiedzieć, jak prawidłowo używać maszynki, aby usuwanie owłosienia było skuteczniejsze.

Są różne sposoby depilacji – woskiem, laserem, pastą cukrową. Jednak najpopularniejszą metodą usuwania niechcianego owłosienia jest użycie maszynki jedno- lub wielorazowej oraz elektrycznej, czyli depilatora. Warto wiedzieć, jak ich prawidłowo używać, by uniknąć podrażnień i zacięć. 

1. Jeśli używasz maszynki jedno- lub wielorazowej pamiętaj o ostrzu

Maszynka jedno- lub wielorazowa, czyli ta najpopularniejsza i zarazem najtańsza, powinna być ostra. Dzięki temu unikniemy zacięć. To właśnie tępą maszynką można się skaleczyć i podrażnić skórę. Trzeba mieć świadomość, że użycie tego typu maszynki do depilacji daje krótkotrwały efekt – włoski nie są wyrywane, a “ścinane” tuż przy skórze. Dlatego już po 2 dniach mogą pojawić się włoski i zabieg trzeba powtórzyć. 

2. Zadbaj o zmiękczenie włosków przed depilacją – to konieczność!

Podczas depilacji maszynką konieczne jest odpowiednie zmiękczenie włosków. Warto używać różnych kremów i pianek, które nawilżają skórę i osłabiają włoski, dzięki czemu golenie jest dużo przyjemniejsze i prostsze. Poza tym większość tego typu kosmetyków ma właściwości kojące. Warto też przed depilacją wziąć kilkuminutowy prysznic lub kąpiel, bowiem ciepła woda także doskonale zmiękcza włoski. 

3.  Warto depilować się… rzadziej

Jak się okazuje – im rzadziej się golimy, tym lepiej. Dłuższe włoski łatwiej usunąć, a skóra się wzmacnia i nie jest tak skłonna do podrażnień. Oczywiście latem trudno nie golić nóg, jednak zimą warto czasem wstrzymać się kilka dni, by skóra mogła się zregenerować i odpocząć. 

4. Jeśli używasz maszynki – musisz wybrać odpowiedni kierunek golenia

Wiele pań używa maszynki do depilacji intuicyjnie. A to duży błąd! Otóż kluczowy jest też kierunek golenia – powinien być zgodny z kierunkiem wzrostu włosków. Okazuje się, że wiele osób robi odwrotnie, a to powoduje podrażnienia. Jeśli ciężko usunąć włoski przy skórze, wówczas warto wykonywać ruchy maszynką pod skos. Nie powinno się nigdy golić pod włos, bo przyczynia się to do zaczerwienień i krostek, które powodują pieczenie oraz swędzenie skóry. 

Podczas depilacji ważne jest, by wykonywać długie, pewne, ale zarazem delikatne ruchy. Jeśli golimy nogi, zaczynajmy od kostek. 

5. Maszynka elektryczna – użyj kostek lodu, aby nie bolało

Maszynka elektryczna, czyli tzw. depilator, to urządzenie, które pozwala pozbyć się owłosienia na dłuższy czas. Taki sprzęt kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Droższe modele mają nakładki chłodzące, które minimalizują ból podczas depilacji. Po użyciu depilatora włoski odrastają dopiero po kilku tygodniach, gdyż wyrywa się je z cebulką. 

Wiele pań obawia się bólu podczas tej metody usuwania owłosienia. Dobrym trikiem jest  użycie kostek lodu w reklamówce lub w specjalnych woreczkach. Wystarczy schłodzić skórę przed przyłożeniem do niej depilatora, a ból będzie dużo, dużo mniejszy. Pamiętajmy, że im  dłuższy włos, tym lepiej. Wyrywając krótkie włoski, zostawimy cebulki w nienaruszonym stanie i szybko odrosną.

Przeczytaj też: Czy wiesz, jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Zdjęcie główne: cottonbro/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Polecamy