Loki bez użycia lokówki i prostownicy – poznaj najlepsze metody!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Marzysz o burzy loków, ale nie chcesz niszczyć włosów lokówką lub prostownicą? Na szczęście wynaleziono już sposoby na kręconą fryzurę bez użycia ciepła. Większość z nich zakłada użycie tego, co mamy pod ręką i nie obciąża włosów. Przekonaj się sama!

Wsuwki

Loki możemy uzyskać za pomocą klasycznych wsuwek do włosów, które z pewnością masz w swoim domu. Zacznij od dokładnego umycia włosów i pozostaw je do wyschnięcia. Nie mogą być zbyt mokre, gdyż wtedy nie wyschną po nawinięciu ich na wsuwki, ale też nie powinny być zbyt suche, bo wtedy trudno będzie uzyskać skręt. Nałóż na włosy odrobinę kosmetyku utrwalającego, np. pianki lub sprayu, i podziel je na pasma. Następnie każde z nich nawijaj tak, by owinęło Twój palec jak pierścionek. Przypnij zwinięte pasma wsuwką i pozostaw na minimum 3–4 godziny, a najlepiej na całą noc.

Ręcznik papierowy

Do tego nietypowego sposobu potrzebujesz wytrzymałego ręcznika papierowego, który nie przedrze się przy pociągnięciu. Podziel go na długie paski, a włosy na trzy części: dwie górne i dolną. Te, których aktualnie nie używasz, zepnij, by nie przeszkadzały Ci w pracy. Paski papieru zawiń wzdłuż długiego boku, by utworzyły części o 2 cm szerokości i kilkunastu długości (w zależności od długości włosów). Złap jedno pasmo i nawijaj pionowo na zwinięty kawałek ręcznika. Następnie zawiń ręcznik w ślimaka i przymocuj za pomocą wsuwki do pozostałych włosów. Pozostaw włosy do samodzielnego wyschnięcia na kilka godzin, a najlepiej na całą noc.

T-shirt

Z tego sposobu korzystały nasze mamy i babcie, gdy nie dysponowały lokówkami, prostownicami i termowałkami. Potrzebny Ci będzie stary, nienoszony T-shirt. Potnij go na wąskie i długie kawałki. Kolejne pasma włosów nawijaj na materiał, tak jak papiloty. Zostaw kawałek wolnego materiału i zawiąż go na końcach. Dzięki temu kawałki koszulki będą dobrze trzymały się na włosach i konstrukcja nie rozpadnie się np. podczas spania.

Gumki do włosów

Przygotuj cienkie gumki do włosów. Lekko wilgotne włosy podziel na pasma i każde z nich zwiń w ślimaka. Gotową spiralę zwiąż za pomocą gumki tuż przy samej głowie. Teraz możesz wysuszyć włosy lub pozostawić je do samodzielnego wyschnięcia.

Ołówek

Przy pomocy ołówka uzyskasz burzę delikatnych, małych loczków. Wgnieć w suche włosy piankę i rozprowadź ją na całej długości. Nawiń na ołówek pasmo włosów od samej nasady. Przypnij je za pomocą wsuwki i powtórz czynności na kolejnych partiach. Pozostaw włosy spięte na 45 minut, a następnie rozczesz palcami, by uzyskać większą objętość.

Opaska

Za pomocą opaski uzyskasz delikatne loki w stylu boho, podobne do tych, które nosi Taylor Swift. Włosy delikatnie spryskaj wodą. Na głowę nałóż elastyczną materiałową opaskę w taki sposób, by nachodziła na czoło. Zawiń pasma włosów wokół niej i połóż się spać. Po przebudzeniu i zdjęciu opaski będziesz mogła cieszyć się pięknymi lokami!

Skarpetka

To nie żart! Piękne loki można zakręcić na skarpetkę! Weź jedną i odetnij miejsce na palce. Zroluj skarpetkę w taki sposób, by przypominała grubą gumkę. Włosy zwiąż w wysokiego kucyka i spryskaj wodą. Przełóż gumkę ze skarpetki przez kitkę i zsuń ją do samego końca. Ułóż końce włosów dookoła gumki i nawijaj na nią pasma, zawijając je pod spód. W ten sposób powstanie duży kok. Pozostaw go na noc, a rano rozwiń włosy i przeczesz grzebieniem.

Zdj. główne: Ilyuza Mingazova/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak może wyglądać świat mody po pandemii?
Jak może wyglądać świat mody po pandemii?
Poznajcie najnowsze przewidywania dla branży.
Jak nosić sportowe buty do biura?
Jak nosić sportowe buty do biura?
Komfort i wygoda w pracy to podstawa efektywności. Zobacz, jak przemycić sportowe buty do biurowych stylizacji.
Jak prawidłowo dobrać i używać akcesoria do badań serca?
Jak prawidłowo dobrać i używać akcesoria do badań serca?
Poznaj kluczowe informacje dotyczące wyboru i użytkowania akcesoriów do badań serca. Dowiedz się, jak zapewnić maksymalną skuteczność i bezpieczeństwo podczas takich procedur.
Ostatnie wpisy
Polecamy