Ubrania z bawełny organicznej

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Bawełna organiczna, popularna jest na całym świecie, używana w przemyśle odzieżowym. Jest niczym innym, jak bawełną pochodzącą z biologicznie kontrolowanych upraw. Co sprawia, że bawełna jest organiczna? Podczas jej uprawy, wykorzystywane są tylko i wyłącznie naturalne środki oraz nawozy, które są przyjazne i bezpieczne dla środowiska oraz człowieka. Nie jest dozwolone, używanie chemicznych produktów. Zbierana jest ręcznie, zachowując godne warunki pracy. Stosuje się tylko i wyłącznie bezpieczne dla środowiska barwniki.

Bawełna organiczna dla dzieci, umożliwia skórze oddychanie, bardzo dobrze absorbuje wilgoć a na dodatek ma właściwości termoregulacyjne. Przede wszystkim nie przeciera się tak szybko jak ubrania ze zwykłej bawełny, przyczyną tego jest głównie grubość włókna. Ubrania z bawełny organicznej, są dużo trwalsze i nie tracą sprężystości. Jest bardzo przewiewna i bezpieczna dla każdej skóry. 

Dlaczego warto wybrać bawełnę organiczna?

Coraz bardziej rosnąca świadomość społeczeństwa sprawia, że producenci jak i konsumenci coraz częściej decydują się na bio bawełnę. Przede wszystkim jest to całkowicie bezpiecznym materiałem, dzięki temu mogą jej używać osoby z wrażliwą skórą czy też ze skłonnościami do alergii. Właśnie z tego względu, często produkowane są ubrania dla dzieci z bawełny organicznej, która idealna jest dla delikatnej skóry naszych dzieci, jest bardzo miękka oraz przyjemna w dotyku. 

Po czym poznać, że jest to bawełna organiczna?

Bio bawełna, jest najczęściej w neutralnych kolorach, choć niektórzy z producentów opracowali naturalne sposoby farbowania tkanin, tak aby uzyskać bardziej intensywne odcienie. Ubrania wykonane ze zwykłej bawełny, mogą ulec zniszczeniu lub blaknięciu w praniu, a te wykonane z bawełny organicznej bardzo dobrze znoszą pranie nawet w wysokich temperaturach, a ich kolor pozostaje niezmieniony. Odzież z tej bawełny, są również bardziej miękkie. Co je jeszcze wyróżnia? Są zdecydowanie droższe w porównaniu z ubraniami ze zwykłej bawełny, ale jest to w pełni zrozumiałe mając na uwadze proces ich powstawania. Ubrania są również oznaczone w specjalny sposób.

Ubrania z bawełny organicznej

Podsumowując, ubrania z bio bawełny charakteryzują się:

  • bezpieczeństwem użytkowania – nawet dla najbardziej wrażliwej i wymagającej skóry,
  • są bardzo miękkie w dotyku oraz delikatne,
  • dzięki nim skóra może swobodnie oddychać,
  • nie są poddawane obróbce chemicznej,
  • są wysokiej jakości.

Bawełna organiczna, staje się coraz bardziej popularna nie tylko ze względu na swoje właściwości oraz wysoką jakość, ale również idealnie wpisuje się w obecny trend stylu życia, chodzi o rosnące zwiększenie uwagi na bezpieczeństwo oraz to w jaki sposób oddziaływujemy na środowisko. Materiały są bardzo oddychające, przez co bardzo dobrze sprawdzają się również do produkcji ubrań przeznaczonych do aktywności fizycznych.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie korzyści można czerpać z profesjonalnych szkoleń z makijażu permanentnego?
Jakie korzyści można czerpać z profesjonalnych szkoleń z makijażu permanentnego?
W tym artykule przeanalizujemy główne korzyści płynące z uczestnictwa w profesjonalnych kursach z makijażu permanentnego.
Modna biżuteria na lato
Modna biżuteria na lato
Zastanawiasz się, jaką biżuterię nosić latem? Podpowiadamy, co jest teraz w modzie.
Ten podkład z konopią w składzie działa jak maść na przebarwienia. Znajdziesz go w znanej drogerii
Ten podkład z konopią w składzie działa jak maść na przebarwienia. Znajdziesz go w znanej drogerii
Musimy go mieć!
Ostatnie wpisy
Polecamy