6 zdań, które wypowiedzieli znani projektanci i które warto wziąć sobie do serca

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Projektanci mody to dla wielu osób guru, którzy mają nie tylko wyczucie stylu, ale potrafią tak ująć życie w słowa, że zaczynasz zastanawiać się nad sensem swoich działań. Projektanci mody to przede wszystkim osoby wrażliwe z artystyczną duszą, które w bardzo wnikliwy sposób obserwują otaczający je świat. Oto kilka cytatów, które warto wziąć sobie do serca i iść z nimi przez życie.

Dlaczego warto słuchać projektantów?

Projektanci mody, którzy czuwają nad aktualnie panującymi trendami, często wypowiadają słowa, które na długo zapadają nam w pamięć. My wybraliśmy kilka cytatów, które nie tylko skłaniają do refleksji, ale również sprawią, że zmienicie podejście do kreatorów mody!„Zawsze znajduję piękno w rzeczach, które są trochę dziwne albo ułomne – są dużo bardziej intrygujące” – Marc Jacobs. Ten tekst jest bardzo na czasie. W świecie, gdzie liczy się przede wszystkim coś ładnego, a przy tym często banalnego, warto wybierać rozwiązania, które na pierwszy rzut oka mogą się nie wpisywać w ogólnie przyjęte kanony piękna. Ten cytat wypowiedziany został w odniesieniu do ubrań, może tyczyć się tak samo ludzi. Zwracaj uwagę na wszystko, co Cię otacza, aby nic wartościowego nie przeszło Ci koło nosa.

„Elegancja nie polega na tym, by być zauważonym, lecz aby zostać zapamiętanym” – Giorgio Armani

Wiele osób, które ubierają się elegancko, stawiają właśnie na minimalizm i to wtedy naprawdę pięknie się prezentują. Nie muszą epatować złotem, brylantami czy kuszącymi stylizacjami, ważna jest przede wszystkim dobra jakość ubrań. To ona odpowiada za elegancję. Ponadto stwierdzenie im mniej, tym więcej wspaniale współgra ze słowami wypowiedzianymi przez Giorgia Armaniego.

„Moda nie powinna być więzieniem, a formą ucieczki” – Alexander McQueen

Moda jest formą sztuki, pozwala otworzyć się umysłowi na nowe doznania. Dlatego, aby czuć się dobrze w różnych ubraniach, trzeba otworzyć się na odczuwanie mody. Nie bać się eksperymentów i szukać swojego stylu, który sprawdzi się dopiero, gdy poczujemy się naprawdę wolni.

„Moda zawsze była powtórzeniem pomysłów, ale to, co czyni ją nową, to sposób, w jaki ją łączysz” – Carolina Herrera

Pewnie każdy z Was słyszał choć raz, że moda często zatacza koło i wszystko w niej jest powtarzalne. To prawda, tak samo jak w przypadku muzyki czy innych form sztuki wszystko zostało już wymyślone. Jednak umysł ludzki pozostaje zagadką i to właśnie dzięki niemu i niezliczonym pomysłom, które rodzą się w głowie, możemy tę modę lekko udoskonalać. 

„Jeśli nie masz do czegoś pasji, nie powinieneś się tym zajmować w ogóle” – Alexander McQueen

Te słowa tyczą się każdej dziedziny, a przede wszystkim pracy. Nie każdy ma oczywiście komfort wykonywania na co dzień zawodu, który jest jednocześnie jego wielką pasją. Jednak to, co robisz, nie będzie miało duszy, jeśli nie będziesz tego czuł całym sobą. Te słowa powinni wyryć sobie w głowie zwłaszcza młodzi ludzie, którzy szukają swojej życiowej ścieżki.

„Myślę, że osobisty styl zaczyna się od wewnątrz, ponieważ jest to filozofia i podstawa. Jeśli jesteś szczery i wierny sobie, będziesz miał najlepsze poczucie osobistego stylu” – Stella McCartney.

Te słowa wypowiedziane przez ikonę i wzór świata mody mają głęboki sens. Nie warto ślepo podążać za tym, co jest aktualnie modne. Najważniejsze to znaleźć coś, co Cię definiuje i kierować się tym kluczem w tworzeniu swojej garderoby.

Zdj. główne: the blowup/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
10 modeli butów, w które tej jesieni zainwestuje każda it-girl
10 modeli butów, w które tej jesieni zainwestuje każda it-girl
Wejdź w nadchodzącą jesień w modnych butach! Sprawdź, na jakich modelach zawiesić oko, by wyglądać stylowo!
Do kogo skierowany jest kurs tańca towarzyskiego?
Do kogo skierowany jest kurs tańca towarzyskiego?
Kiedyś taniec towarzyski był rozrywką wyższych sfer. Dziś tańczy go praktycznie każdy, choć oczywiście nie wszyscy robią to umiejętnie. Na szczęście, dla tych, którzy nigdy nie nabrali w nim wprawy, a chcieliby to w końcu zrobić, szkoły taneczne oferują profesjonalne kursy – dzięki nim można szybko i łatwo podszkolić się z dowolnego tańca towarzyskiego.
Psychodeliczne printy stały się najpopularniejszym wyborem instagramowych influencerów mody
Psychodeliczne printy stały się najpopularniejszym wyborem instagramowych influencerów mody
Zdecydujesz się je nosić?
Ostatnie wpisy
Polecamy