Jak dbać o skórę pod oczami?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Skóra pod oczami uznawana jest za niezwykle wrażliwą ze względu na swoją niewielką grubość oraz pojawiające się co i raz pod oczami cienie i przekrwienia. Te urodowe problemy zazwyczaj wynikają ze specyfiki skóry pod oczami – nie znajduje się pod nią tkanka tłuszczowa, dlatego naczynia krwionośne są bardziej widoczne.

Po pierwsze: bądź delikatna

Skóra pod oczami jest wrażliwa, a w dodatku znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie oczu, które są bardzo podatne na wszelkiego rodzaju podrażnienia. Z tego powodu należy stosować w tej okolicy kosmetyki z prostymi, aprobowanymi przez okulistów składami. Warto jednak pamiętać również o zachowaniu ostrożności i delikatności podczas wykonywania domowych zabiegów, takich jak demakijaż. Usunięcie kolorowych kosmetyków z okolicy oczu powinno odbywać się z dużym wyczuciem i konieczna jest tu duża doza cierpliwości. Do usuwania makijażu z okolic oczu – skóry pod oczami i powiek – warto używać naturalnych płynów micelarnych, emulsji, olejków, mleczek albo czystych olejów roślinnych. Zanim zdecydujesz się na dany produkt, upewnij się, że w składzie nie ma SLS, SLES, alkoholu, barwników i konserwantów, natomiast podczas procesu demakijażu bądź delikatna: przyłóż nasączony płynem wacik do oka i odczekaj chwilę. W ten sposób kolorowe kosmetyki zostaną „pochłonięte” przez micele zawarte w płynie bez tarcia i mechanicznego podrażnienia skóry.

Po drugie: stosuj łagodne kosmetyki do pielęgnacji

Podstawą pielęgnacji skóry pod oczami powinien być odpowiedni krem. Każda drogeria oferuje szeroki zakres produktów przeznaczonych do pielęgnacji okolic oczu, więc nie powinnaś mieć problemu ze znalezieniem preparatu idealnego dla siebie. Czasami pojawiają się jednak głosy, że skóra pod oczami może być pielęgnowana przy użyciu kremu do reszty twarzy. Czy to prawda? Taki produkt prawdopodobnie nie zaszkodzi, natomiast w niektórych przypadkach krem do skóry twarzy może okazać się zbyt ciężki na skórę pod oczami. Konsystencja takiego produktu będzie przede wszystkim obciążać wrażliwe miejsca, zamiast odżywiać – ale i tak jest to lepsze niż niezastosowanie żadnego kosmetyku. Jeśli jednak masz możliwość zakupienia kremu przeznaczonego do pielęgnacji skóry pod oczami, zadbaj, by jego konsystencja była lekka, a w składzie znalazły się witaminy (szczególnie witamina A, witamina E i witamina C), kwas hialuronowy i  ceramidy.

Zdjęcie główne: pexels.com/Misolo Cosmetic

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Polecamy