Co składa się na podstawowe wyposażenie manicurzystki?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Każda kobieta lubi mieć zadbane dłonie i ładne paznokcie. Polki coraz chętniej odwiedzają profesjonalne salony manicure, by zadbać o siebie i znaleźć czas na chwilę relaksu. Podczas wybierania salonu, w którym chcesz wykonać manicure, musisz zwracać uwagę na aspekty, które wpływają na jakość usługi oraz Twoje bezpieczeństwo. Zobacz, co powinno znajdować się w wyposażeniu salonu manicure.  

Środki higieniczne i ochrony osobistej   

Podczas wykonywania zabiegów kosmetycznych najważniejsze jest zachowanie bezpieczeństwa stylistki i klientki. Przy manicure wykorzystuje się narzędzia, które naruszają barierę skóry. W takim przypadku konieczne dla zachowania higieny jest stosowanie rękawiczek jednorazowych. Zapobiegają one wymianie płynów ustrojowych w przypadku skaleczenia lub naruszenia skóry. Przez krew przenosi się mnóstwo niebezpiecznych wirusów, wywołujących poważne choroby. Dla ochrony klientki i samej siebie, stylistka paznokci powinna nosić podczas wykonywania usługi rękawiczki. Można je kupić na stronie internetowej https://emka-sklep.com.pl/rekawiczki-jednorazowe.  

W sklepie onlinie https://emka-sklep.com.pl/ dostępne są także środki do dezynfekcji zarówno skóry, jak i powierzchni i narzędzi. Są one absolutnie niezbędne w każdym salonie kosmetycznym. Wszystkie przyrządy wielorazowego użytku muszą być skutecznie dezynfekowane, a także sterylizowane. Sam płyn do dezynfekcji nie jest w stanie wyeliminować wszystkich zanieczyszczeń i patogenów. Dopiero po wysterylizowaniu narzędzi w profesjonalnym autoklawie i zdezynfekowaniu ich, są one bezpieczne do ponownego użycia.   

Wyposażenie salonu  

Do wykonywania wysokiej jakości usług, manicurzystka potrzebuje odpowiednich sprzętów. W profesjonalnym salonie nie mogą znajdować się sprzęty przeznaczone do użytku domowego. Lampa do utwardzania żelu i lakierów hybrydowych musi mieć odpowiednią moc, by dobrze spoić produkty. Niskiej jakości lampy dostępne w drogeriach czy na niesprawdzonych stronach internetowych często utwardzają tylko wierzchnią część kosmetyku, który pod spodem pozostaje płynny. Może to prowadzić do reakcji alergicznych oraz infekcji bakteryjnych. 

Wysokiej klasy frezarka bardzo przyspiesza pracę manicurzystki i skraca czas usługi, co wpływa na satysfakcję klientek oraz dochody salonu. Za pomocą frezu można szybko zdjąć starą stylizację, skrócić paznokcie i nadać im kształt, a także dokładnie opracować skórki. Na wyposażeniu salonu manicure nie warto oszczędzać, ponieważ jego jakość wpływa na bezpieczeństwo klientek.   

Kosmetyki w salonie manicure   

Przychodząc do profesjonalnej manicurzystki, klientki oczekują wysokiej jakości usługi, której nie mogłyby na tak wysokim poziomie wykonać w domu. Ważne więc, aby w wyposażeniu salonu znajdowały się najwyższej klasy kosmetyki przeznaczone dla profesjonalistów. Takie produkty odznaczają się zazwyczaj wyższą trwałością, lepszym wykończeniem, a także lepiej się z nimi pracuje.   

Kupując kosmetyki do salonu manicure warto zainwestować także w produkty pielęgnacyjne, jak kremy, peelingi, maseczki do dłoni oraz olejki i żele do skórek. Dzięki temu klientki poczują się bardziej zadbane i zaopiekowane podczas usługi, a gotowa stylizacja będzie się dużo lepiej prezentowała.

Fot.: Gabriel Puyén/unsplash.com 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Street fashion w stylu Hailey Bieber – czego nauczyła nas modelka?
Street fashion w stylu Hailey Bieber – czego nauczyła nas modelka?
Podoba Ci się styl Hailey Bieber? Chcesz wyglądać jak ona? Wiemy, jakie ubrania i dodatki muszą znaleźć się w Twojej garderobie!
10 modeli butów, w które tej jesieni zainwestuje każda it-girl
10 modeli butów, w które tej jesieni zainwestuje każda it-girl
Wejdź w nadchodzącą jesień w modnych butach! Sprawdź, na jakich modelach zawiesić oko, by wyglądać stylowo!
Porady dotyczące wyboru i użytkowania żyłek fluorocarbonowych dla wędkarzy
Porady dotyczące wyboru i użytkowania żyłek fluorocarbonowych dla wędkarzy
Odkryj tajniki wyboru i skutecznego użytkowania żyłek fluorocarbonowych. Porozmawiajmy o kluczowych aspektach, które pomogą Ci zwiększyć swoje szanse na połowienie ryb.
Ostatnie wpisy
Polecamy