Laminacja brwi i rzęs – co to jest i jak to właściwie działa?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

O laminowaniu brwi i rzęs słyszy się coraz częściej, a termin ten będzie szczególnie znajomy wszystkim osobom interesującym się trendami urodowymi. Wyjaśniamy, na czym polega laminacja brwi i rzęs.

Laminacja brwi

Laminacja brwi to zabieg idealny dla nas, jeśli nasze brwi są niesforne, nie układają się tak, jakbyśmy tego chcieli, bądź też rosną w nieodpowiednim kierunku. Zabieg ten coraz bardziej zyskuje na popularności przez panujące aktualnie trendy urodowe – w modzie są teraz wyraziste, naturalnie wyglądające brwi. Coraz częściej stawia się na naturalność i nie nadaje się brwiom mocnego kształtu, tak jak modne to było kilka lat temu. Dlatego też brwi, które z natury rosną lub układają się w nieodpowiedni sposób, mogą zniweczyć nasze wysiłki przy uzyskaniu pożądanego efektu. Na pomoc przychodzi więc laminacja. 

Zabieg laminacji polega na zmianie kształtu i kierunku wzrostu włosków, a wszystko dzięki działaniu kwasu tioglikolowego. Po zabiegu bardzo ważna jest odpowiednia regeneracja i pielęgnacja, ponieważ łuska włosa zostaje otwarta. Laminacja brwi wpływa jednak nie tylko na ich kształt – wypełnia ona także spoiwo między łuskami, a także zapewnia włoskom blask i nadaje im odpowiednie natłuszczenie oraz elastyczność.

Kluczową regułą, o której powinniśmy pamiętać po zabiegu, żebyśmy cieszyli się odbudowanymi i estetycznymi brwiami przez dłuższy czas, jest ich odpowiednia pielęgnacja. W domu zaleca się stosowanie preparatów, które pobudzą cebulki włosków. Należy też pamiętać, że przez 24 godziny po zabiegu nie należy moczyć brwi ani ich pocierać. Zabieg trwa około 50 minut i wykonywany jest w salonach kosmetycznych. Ceny laminacji brwi wahają się od 100 zł do 200 zł, a efekt utrzymuje się nawet do półtora miesiąca. 

Laminacja rzęs

Podobnie jak laminacja brwi, laminacja rzęs jest zabiegiem, dzięki któremu nasze rzęsy zostaną ujarzmione, a także odżywione. Laminacja rzęs pozwala na ich uniesienie, pogrubienie i przyciemnienie. Efekt laminacji jest bardzo naturalny i często subtelny, jednak niewątpliwie nada on naszemu spojrzeniu wyrazistości i sprawi, że nawet bez makijażu nasze rzęsy będą się prezentowały okazale. Jest to zabieg polecany szczególnie osobom, których rzęsy są proste z natury bądź bardzo jasne – dzięki laminacji naturalne rzęsy zostaną przyciemnione, odżywione i podkręcone. Laminację poleca się także wtedy, kiedy rano nie mamy czasu na malowanie rzęs i podkręcanie ich zalotką bądź nie lubimy tego robić. 

Laminacja rzęs polega na odtłuszczeniu i oczyszczeniu rzęs, na które następnie nakłada się silikonowy wałek. Górne rzęsy, zakręcone na wałek, przygotowane są w ten sposób do farbowania i do dokończenia zabiegu. Ostatnim krokiem jest nałożenie preparatu z keratyną, która utrwala zaaplikowane poprzednio preparaty. Zabieg trwa od 60 minut do 90 minut, a cena sięga 200 zł. Podobnie jak przy laminacji brwi, trzeba pamiętać, że przez 24 godziny po zabiegu rzęs nie można moczyć ani pocierać, trzeba także zrezygnować z malowania ich. 

Przeczytaj też: 7 wskazówek, by cieszyć się promienną skórą

Zdjęcie główne: Rosdiana Ciaravolo/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zrozumienie procesu tworzenia autentycznych skał księżycowych w konopiach
Zrozumienie procesu tworzenia autentycznych skał księżycowych w konopiach
Artykuł tłumaczy proces tworzenia autentycznych skał księżycowych w konopiach, wprowadzając czytelnika w fascynujący świat nauki i botaniki.
Polska gwiazda zachwyca casualową stylizacją i… rozdaje kod zniżkowy!
Polska gwiazda zachwyca casualową stylizacją i… rozdaje kod zniżkowy!
Na jednym z ostatnio opublikowanych postów na Instagramie polska aktorka Joanna Koroniewska znów zachwyca.
Akcesoria z metką Kendall + Kylie kupisz teraz w popularnym dyskoncie
Akcesoria z metką Kendall + Kylie kupisz teraz w popularnym dyskoncie
Najdroższą rzecz kupisz za 140 złotych.
Ostatnie wpisy
Polecamy