Jakie właściwości ma kolagen?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kolagen jest jednym z najważniejszych białek strukturalnych, które wpływa na wiele istotnych elementów w organizmie, w tym na jędrność skóry, gęstość włosów oraz wytrzymałość paznokci. Z wiekiem organizm traci więcej kolagenu, niż produkuje, dlatego stosowanie aktywnego naturalnego kolagenu może wpłynąć pozytywnie zarówno na zdrowie, jak i wygląd.

Kilka słów o kolagenie naturalnym

Kolagen naturalny jest białkiem strukturalnym stanowiącym nawet 30% białek ludzkich. Ma wpływ na gładkość i nawilżenie skóry, prawidłowe funkcjonowanie stawów, szybsze gojenie się ran, czy nawet zachowanie elastyczności naczyń krwionośnych. Dlatego ogólne dbanie o siebie już samo w sobie może mieć duży wpływ na wygląd skóry, paznokci i włosów oraz ogólną kondycję organizmu. Kolagen chroni także narządy wewnętrzne, w tym nerki oraz wątrobę, a także wpływa na odporność. Są oczywiście różne typy tego białka, a każdy z nich pełni inne funkcje dla organizmu.

Mimo to, z wiekiem kolagenu w organizmie ubywa, stąd w celu zachowania na długo młodego wyglądu skóry korzysta się z preparatów zawierających kolagen. Pozwala to „nadrobić” to, czego organizm po 25. roku życia stopniowo mniej może wyprodukować. Kolagen można uzupełnić dzięki odpowiedniej diecie, czy to jedząc podroby, kurze łapki, golonkę, czy salceson. W większości jest to mięso, co może stanowić przeszkodę dla wegetarian. Samo nadmierne spożywanie tych produktów negatywnie może wpływać na organizm, zwiększając poziom cholesterolu w organizmie.

Właściwości kolagenu naturalnego

Kolagen naturalny ma mnóstwo właściwości, a wiele z nich ma związek z naszym wyglądem. Aktywny kolagen naturalny eliminuje lub powstrzymuje zmarszczki przed zbyt szybkim rozwojem, czy nawet podnosi zwiotczałą przez wiek skórę. Może również wygładzić zmarszczki oraz „worki” pod oczami, które często sprawiają, że wyglądamy na chorych i starszych, niż jesteśmy. Kolagen naturalny ujędrnia skórę, a także zmiękcza brzegi blizn oraz pozbywa się przebarwień występujących na skórze. Kolagen zapobiega rozstępom, eliminuje cellulit, a nawet ujędrnia biust. Na dodatek wspomaga w leczeniu cery trądzikowej, stąd polecany jest również młodszym osobom. Kolagen naturalny Colway mogą stosować również alergicy. Taki preparat pomoże również w pozbywaniu się tak zwanych pajączków powstających na skórze, wzmacnia włosy oraz paznokcie, które przestają być łamliwe i nie są tak podatne na uszkodzenia.

Kolagen naturalny Colway – dlaczego pochodzenie kolagenu ma znaczenie?

Przy wyborze odpowiedniego kolagenu naturalnego lepiej decydować się na droższe preparaty i mieć pewność, że pochodzą z aktywnego źródła tego białka. Wiele preparatów stosowanych w terapii kolagenowej jest pochodzenia bydlęcego. Zwykle są to produkty, które nie działają szczególnie efektywnie, ponieważ nie są rozpuszczalne w wodzie ani aktywne biologicznie poza organizmem, z którego pochodzą. Kolagen naturalny Colway jest pochodzenia rybnego. Kolagen wyizolowany z ryb nadal jest aktywny i rozpuszczalny w wodzie, dlatego jest o wiele skuteczniejszy niż kosmetyki innego pochodzenia. Kolagen z ryb znacznie szybciej dostaje się do krwiobiegu i łatwo przenika przez naskórek, ponieważ organizm nie traktuje go jak ciało obce tak jak w przypadku kolagenu pochodzenia bydlęcego. Kolagen naturalny Colway z ryb ma również wysokie stężenie aminokwasów, między innymi hydroksyproliny.

Fot.: Valerie Elash/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rozpuszczone włosy nie muszą być nudne. Oto kilka sposobów, by nadać im wyrazu
Rozpuszczone włosy nie muszą być nudne. Oto kilka sposobów, by nadać im wyrazu
Te proste fryzury mają w sobie to coś!
Modne zapachy 2021. Sprawdź, czym będziemy pachnieć w tym roku
Modne zapachy 2021. Sprawdź, czym będziemy pachnieć w tym roku
Poznaj najpopularniejsze zapachy 2021. Szyprowe, kwiatowe lub orientalne, sama zdecyduj, które znajdą się na Twojej półce!
Przedstawiamy kilka olejków eterycznych o właściwościach korzystnych dla Twoich włosów
Przedstawiamy kilka olejków eterycznych o właściwościach korzystnych dla Twoich włosów
Od dawna stosowane są w kuracjach medycyny alternatywnej i wschodniej (ajurwedyjskiej).
Ostatnie wpisy
Polecamy